Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Doğan Tufan: Yüksel Akses ağabeyim sevdiğine kavuştu

Gazeteci - Yazar Doğan Tufan Yozgat’ın tanınan simalarından, Ülkücü Hareketin simge ismi Yüksel Akses'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Doğan Tufan: Yüksel Akses ağabeyim  sevdiğine kavuştu
28 Haziran 2021 07:53
804

Ergül Mobilya

Gazeteci - Yazar Doğan Tufan Yozgat’ın tanınan simalarından, Ülkücü Hareketin simge ismi Yüksel Akses'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu dile getirdi. Tufan, duygularını şöyle ifade etti; 

"Yüksel Akses ağabeyim  sevdiğine kavuştu.

"Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber"

Akraba ve sevdiğimiz dostların acı haberlerini bu pandemi süresince daha sık alır olduk. Gurbetde olmanın bu veba hastalığından dolayı getirilen kurallardan dolayı bir, birlerimizle kucaklaşmadık. Bu süre içerisnde, rabbime yaklaştım. Secde edip,dualar edip, birlikde göz yaşı döktüm.
Daha küçük yaşlardayken Yüksel Akses ağabeyimin ismini duyardım. Köyde ikamet ettiğimiz için Dedemde babamda ne zaman şehre gidecek olsalar, evimizde bir hareketlenme olurdu. Rahmetli ebem ve annem tandırda çörek pişirirler, yoğurt vs.le Yüksel Akses ağabeyimin ziyaretine gelirlerdi. Onu çok sever, gençliğine ömrünün bu taş medresede gectiģine açıyorlardı, üzülüyorlardı. Gün oldu, Yüksel ağabeyim, gelen afla hürriyetine kavuştu. Ben o yıllar orta okul öğrencisiydim. Ağabeyimi tanıdım bana ettiği nasihatları üzerimde büyük etkiler yaptı. Akrabaları çok sever,kim hastalansa başına bir iş gelse koşardı.Çok da yardım severdi. Yıl 1977 aylardan Aralık'dı Lise öğrencisiyim Yozgat da olaylar çıkmış bizde meraklıyız  birazda gençlik var, Yüksel ağbim benim elimden tuttu, sen okuyacaksın diyerek beni bu hadisenin içinden çıkartarak eve gitmemi sağladı. Çok cesur, iyi bir Türk milliyetçisi cesur ülkücü idi. Hayatı hep sevgiyle ülkemize hizmetle geçti.
Iki yıl önce birlikde Yozgat garajlardaki camimizde aynı safda cuma namazı eda ettik, çay içtik. Agbim anlattı ben gözlerine bakarak kendisini zevkle dinlemiştim.Yozgat'da kendisi çok sevilir itibarlı saygın biriydi. 


Bu pandemi nedeniyle geçtiğimiz yıl ülkemize gidemedim, haberlerini hep alıyordum. Yakalandığı bu illet hastalık nedeniyle Ankarada tedavisi sürüyordu..Dün emir vaki doldu  ağabeyimin Hakka vasıl olduğu haberini aldım. Gözümde geçmiş elli yılı canlandırdım. Bir filim şeridi gibi izledim.
Yüksel Akses ağbim çok vefalıydı, akraba canlıydı, hayır eliydi. Biz kendisini çok seviyor ondan razıydık sen de razı ol yüce Allahım. Haklarımız helal olsun Makamın  cenneti âlâ  olsun ağbim.
*DOĞAN TUFAN 

ÖLÜM
Ölüm güzel şey, budur perde ardından haber...
Hiç güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber?
Öleceğiz müjdeler olsun, müjdeler olsun!
Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun!

Kapı kapı, yolun son kapısı ölümse;
Her kapıda ağlayıp o kapıda gülümse!
O demde ki, perdeler kalkar, perdeler iner,
Azrail’e hoş geldin, diyebilmek de hüner...

O dem çocuklar gibi sevinçten zıplar mısın?
Toprağın altındaki saklambaçta var mısın?
Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var;
Oh ne güzel, bayramda tahta ata binmek var!

Ufka bakarlar; ölüm uzakta mı uzakta...
Ve tabut bekler, suya inmek için kızakta...
Sultan olmak dilersen, tacı, sorgucu, unut!
Zafer araban senin, gıcırtılı bir tabut!

N.Fazıl Kısakürek

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar