Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Dilek Taşı adlı film Yozgat'ta çekilecek

Türkiye’nin tanınmış film şirketlerinden biri olan HMK Yapım tarafından planlanan “Dilek Taşı” isimli komedi, macera, aksiyon türündeki sinema filminin tamamının Yozgat ve bazı ilçelerinde çekileceği açıklandı.

Dilek Taşı adlı film Yozgat'ta çekilecek
30 Kasım 2020 16:56
12796

Ergül Mobilya

Yönetmenliğini tanınmış isimlerden Murat Kuşcu'nun yapacağı “Dilek Taşı” filminin çekim öncesi yapım şirketi Yozgat'ta mekan çalışmalarına başladı. Türkiye'nin dışında 15 ülkede vizyonda olacak. Ünlü oyuncu kadrosu, sürpriz oyuncularda olacak filmde ve Yozgatlı yetenekli oyuncularada yer verilecek. 

HMK film şirketi de "Dilek Taşı" filmini, iç anadolunun güzel şehirlerinden Yozgat'ta çekmeye karar verdiklerini açıklayan Kuşcu, filmin Yozgat'ta çekilecek olması sebebiyle Yozgat'ın tanıtımına katkı sağlayacağını açıkladı.

Yönetmenliğini Murat Kuşcu'nun yapacağı sinema filminin oyuncu kadrosunda Mehmet Çepiç, Çorumlu Amir, Tevfik İnceoğlu, Şehnaz Dilan, Jale Ak, Nesrin Bektaş ve ünlu oyuncu kadrosunun yanında Yozgatlı yetenekli oyuncularada yer verilecek filmde, Kerem Alışık filmde sürpriz konuk oyuncu olarak oynayacak,. Filmde Yozgat'ın genel olarak lanse edilmesinin daha sağlıklı olacağını bildiklerini ve bunun içinde çalışacaklarını açıkladı.

Filmin çekimlerine 2021 Ocak ayında başlayacaklarını, br ay sürecek çekimlerin ardından yıl sonuna doğru da vizyona girmesinin planlandığını ifade eden Kuşcu, “Filmin başarılı bir gişe filmi olacağına inanıyoruz. Sürpriz bazı oyuncular olacak, iyi bir film olması için gerekli adımlar atılıyor. İleri ki tarihlerde tekrar filmde yer alacak oyuncular ile birlikte Yozgat'ta basın mensupları ile bir araya gelmeyi planlıyoruz. Film beklenen gişeye ulaşır ise devam filmlerinin de yapılması hedefleniyor. İzleyenlern güzel br film izlerken Yozgat'ı en iyi şekilde tanımalarını da istyoruz. Filmde Yozgat insanının günümüzdeki büyük kültürel ve entelektüel seviyesini de yansıtacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.

Yorumlar


Ahmet Emin Ünsal
17 Mayıs 2021 11:35
Ne zaman çekilecek
İsmail YILMAZ
26 Aralık 2020 19:12
Şimdiden hayırlı olsun. Kolay gelsin. Başarılar
Emre karaca
17 Aralık 2020 00:44
Aslında güzel film'in gerçek adı DİLEK AĞACI'dır beni takip edebilirsiniz İNSTAGRAM ADRESİM emre.jest yazarak takip edebilir veya FACEBOOKTA emre karaca yazarak istek yollaya bilirsiniz.
Mustafa öcal
16 Aralık 2020 02:14
Bizlerde olyuyabiliyormuyuz
Dursun akkaş
11 Aralık 2020 14:04
Yozgatta yeni çekilecek filimde ben oynamak istiyorum
Emre karaca
08 Aralık 2020 23:35
Yozgatta çekilecek DİLEK TAŞI adlı filmimize katilmak onayıyla başvurida bulunmak istiyorum
Bekir Nazlı
01 Aralık 2020 12:03
Aslinda gunuldagi da yazgatta cekilmeliydi jersey ile yozgat fakat sivrihisarda cekiliyor kalan bolumlerinin yozgatta devam edilnesini temmenni ediyoruz

En çok okunanlar