Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

Cihat Tamer'e Yozgat'tan çok sert tepki!

Oyuncu Cihat Tamer'in, Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde tepki çeken nefret diline Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanlığı tarafından çok sert tepki gösterildi.

Cihat Tamer'e Yozgat'tan çok sert tepki!
06 Eylül 2021 10:19
6973

Ergül Mobilya

Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanı Muhammed Emin Yurdusever yaptığı yazılı açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde sinema ve tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde tiyatrocu Cihat Tamer'in "70 yıldır bu ülkeyi din bağımlıları yönetiyor ve bunlara rağmen tiyatro yapıyoruz (!) " açıklamasının akabinde camiinin önünden gelen tekbir seslerini alkışlarıyla bastırmaya çalışarak protesto eden kendini bilmez bir güruh ortaya çıkmıştır. Milli Türk Talebe Birliği Yozgat şubesi olarak, bu eyleme karşı ilk tavrımız kınamaktır. Bu göstereceğimiz tepkilerin başlangıcıdır. Unutmamalıdır ki, binlerce yıldır bu topraklar da dini inanç ve özgürlüğe en çok saygı gösteren Müslümanlar olmuştur. Psikolojileri bozulmuş olan bu kendilerini tiyatrocu olarak  ifade eden bu güruhun bilinçaltının yansıması olarak kurduğu cümleler, İslam düşmanlığı herkese açıkça göstermiştir. Gençliğin zihinlerine her zaman olduğu gibi çeşitli maskeler altında saklanarak İslam düşmanlığını aşılamaya çalışanların maşası, dostu olmuş güruh unutmamalıdır ki, sizin düşünceniz ölen arkadaşlarınız diğer tarafta kafayı çekiyor sözünüzle belli olup, bizlerin inancı ve kabir hayatına bakışı inanışı aşikardır. MTTB olarak Müslüman Türk gençliğinin temsilcilerinden biri olarak tavsiyemiz şudur ki, toprak altında kafayı çekecek olan cenazelerinizi cami de değil, meyhaneden define götürmenizdir. Milletimizin dini ve İslami değerlerine saldırmaya devam ettiğiniz takdirde nush şeklinde yaptığımız bu ilk ikazımızdan daha yüksek bir ses tonu ile tepkimizi dile getireceğimize emin olabilirsiniz. Kamuoyuna saygılarımızla"

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Ali bilge
06 Eylül 2021 15:56
Mttb sonunda özüne dönmüş tebrikler
Gökhan Özcan
06 Eylül 2021 11:12
Benim inancıma kültürüme örfüme adedime saygısı olmıyan türk milletinin sanatçısı olamaz olsa olsa belirli kesimin olur ama bunların kendilerini belirtmeleri iyi oluyor kimlerin tiyatrolarına gideceyimizi bilelim hi
ali alkan
06 Eylül 2021 11:06
Tebrikler gençler

En çok okunanlar