Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bilal Şahin'den miladi yıl ve Mekke'nin Fethi mesajı

Yozgat'a eğitim başta olmak üzere bir çok alanda hayır hizmetlerinde bulunan Yozgatlı Hayırsever İş Adamı Bilal Şahin, miladi yıl ve Mekke'nin Fethi dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bilal Şahin'den miladi yıl ve Mekke'nin Fethi mesajı
31 Aralık 2021 19:04
2141

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat & İstanbul Ambalaj Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Şahin, “İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V), intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. Başta İslam dünyası olmak üzere, yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin ve gözyaşının son bulması dileğiyle tıpkı Mekke’nin fethinde olduğu gibi gönüllerin de fethine ihtiyaç vardır. Fethin yıl dönümünü kutluyor, tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Yeni miladi yılın ülkemize memleketimize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyorum." dedi.

Mekke’nin fethinin 1391. yılı
 
Mekke’nin fethinin seneyi devriyesinin tüm insanlığa mübarek olmasını dileyen Şahin açıklamasında, “Mekke; Kur’an-ı Kerim’de şehirlerin anası diye zikredilen, âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirdiği şehirdir. Dünyanın ilk mescidi ve kıblegahımız olan Kabe’nin bulunduğu şehirdir. Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) Mekke’den Medine’ye hicret ederken ‘Ey Mekke! Sen yeryüzünün en hayırlı ve bana en sevimli yerisin. Eğer çıkmak zorunda bırakılmasaydım, senden ayrılmazdım’ diyerek Mekke’ye olan sevgisini dile getirmiştir. Mekke’nin fethiyle Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) yeryüzünün en faziletli binası olan Kabe’yi putlardan temizlemiştir. Aynı gün de kendisini ve Müslümanları memleketlerinden çıkaran, canlarına ve mallarına kasteden Mekkeli müşrikler için af ilan etmiştir. Bu merhameti gören müşriklerde, Hz. Peygambere biat ederek Müslüman oldular. Mekke'nin fethinin önemini özellikle genç nesle her yıl tekrar tekrar hatırlatmak gerekiyor. Gençlerimiz, mutlaka fetih kavramını anlamalıdır. Fetih ve işgal arasındaki farkı bilmeli, fetih aşkıyla yaşamalıdır. Biz sadece kendi bayramlarımızı kutlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar