Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başkan Yılmaz, "Şehitler Vatanın harcıdır"

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, . “Özgür, güçlü bir devlet oluşumuz, kahraman şehitlerimiz sayesinde olmuştur” dedi.

Başkan Yılmaz, "Şehitler Vatanın harcıdır"
16 Nisan 2021 09:42
260

Ergül Mobilya

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, 14-20 Nisan Şehitler Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı. “Özgür, güçlü bir devlet oluşumuz, kahraman şehitlerimiz sayesinde olmuştur” diyen Başkan Yılmaz, “Aziz Türk milletinin tarihi sayısız kahramanlıklarla doludur. Dün Kosova, Niğbolu, İstanbul’un Fethi, Preveze Deniz Zaferi, İstiklal Harbi, Çanakkale Zaferi gibi” dedi.

Türk halkının ülkesine, dinine, toprağına sahip çıkmak için aziz şehitler verdiğini, gerekirse yeniden şehit olmak isteyen 83 milyon kınalı Hasanlar ve Mehmetçiğin hazır olduğunu ifade eden Başkan Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

“Kahramanlıkların en müstesna kanıtı ise aziz şehitlerimizdir. Kutsal vatan toprakları için seve seve canını veren aziz şehitlerimiz, ulusal bütünlüğümüzün en önemli göstergesidir. Vatanımızı kanları, canları pahasına koruyan, onurumuzu, bağımsızlığımızı tehdit eden, birlik ve bütünlüğümüze kasteden her türlü kalkışmaya karşı çıkıp bu uğurda canını feda eden tüm şehitlerimize minnet borcumuz ömür boyu ödenmez. Şehitlerimize sahip çıkmak ve onları anmak en kutsi görevlerimiz arasındadır. Bu vesileyle vatanı ve bayrağı için şehit olan, bugün bizlerin bağımsız bir ülkede yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz. Bu duygu ve düşünce ile tüm aziz şehitlerimize Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar