Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başkan Köse, esnafa söz verdi

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse Hal İkinci Etap İş Merkezi projesi kapsamında, bölgede bulunan esnaflarla bir araya gelerek proje hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Başkan Köse, esnafa söz verdi
25 Mayıs 2021 13:07
929

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Belediyesi’nin Hal İkinci Etap İş Merkezi Projesi başlıyor. Yıl sonu başlaması düşünülen projenin en fazla 6 ayda hayata geçmesi planlanıyor. Esnaflar ile yapılan görüşmede, esnafın hiçbir şekilde mağdur olmayacağına dikkat çekildi.  

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Hal İkinci Etap İş Merkezi Projesi’ni hayata geçirmek için orada bulunan esnaflar ile bir araya geldi. Toplantıya milletvekili Yusuf Başer ile birlikte AK Parti İl başkanı Yusuf Başer’de katıldı. Esnaflara yapılan ortak açıklamanın ana vurgusu esnafların hiçbir şekilde mağdur olmayacağı yönünde oldu.

GÖZ DOLDURACAK

Belediye Başkanı Celal Köse “Şehrimize vizyon katacak Hal İkinci Etap İş Merkezi projemiz kapsamında, bölgede bulunan esnaf kardeşlerimizle bir araya gelerek projemiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. El birliği ile yönettiğimiz şehrimize güzel bir eser bırakmak için esnaf kardeşlerimizin görüşünü aldık. İnşallah, estetiğiyle göz dolduracak, kullanışlı ve konforlu bir iş merkezini şehrimize kazandıracağız” dedi.

ONAY ALINDI

Başkan Köse, bu projenin eski Yozgat evlerinden esinlenildiğine dikkat çekerek Anıtlar Kurulundan onay alındığını, yapımına başlanacak projenin 3 katlı olduğunu ve en fazla 6 ay gibi bir sürede tamamlamayı düşündüklerini belirtti.

KİRA DESTEĞİ OLACAK

Esnafın hiçbir şekilde mağdur olmayacağının altını çizen Köse, bu projenin kentsel dönüşüm ile gerçekleşeceğini, bu süre içerisinde esnafa kira desteğinin de yapılacağını söyledi. Köse, esnaflara mevcut dükkânlarının verileceğini isteyene ise ilave yer verilebileceğinin altını çizdi.

YENİ BİR İSİM SÖZ KONUSU

Projenin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için “ne kadar erken başlarsak o kadar iyi” diyen Başkan Köse, yeni bir iş merkezinin yeni bir isimle hayata geçmesi önerisine de sıcak baktığını ifade etti.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar