Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başkan Karaca 2021’i değerlendirdi

Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca, 2021 yılı değerlendirmesi yaptı.

Başkan Karaca 2021’i değerlendirdi
06 Ocak 2022 13:49
1541

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca, 2021 yılı değerlendirmesi yaptı. Karaca, belediye faaliyetlerini kamuoyu ile paylaştığı açıklamasında, “Acısıyla, tatlısıyla bir yılı daha geride bıraktık. Tüm dünyada yaşanan olumsuzlukları inşallah yeni yılda görmemeyi temenni ediyoruz” temennisinde bulundu.

İlçede yatırımların devam ettiğini dile getiren Karaca, “İlçemizdeki kamu yatırımları devam ediyor. Karayolları Şehir İçi Geçiş Projesi yüzde 90 oranında tamamlandı. 2021 yılı içerisinde toplam 10 Km doğalgaz hattı döşenmiştir. İlçemizde devam eden kamu yatırımlarının başlamasına vesile olan ve kesintiye uğramaması için gösterdiğimiz gayretlere katkı sağlayan bütün paydaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

BİRÇOK YATIRIM KAZANDIRACAĞIZ

İlçeye birçok yatırım kazandırmak için çalıştıklarını anlatan Karaca, şunları kaydetti; “Bölgenin en büyük Güneş Enerji Santralini (GES ) ilçemize kazandırdık. Belediyemize uzun yıllar gelir sağlayacak olan bu proje neticesinde birçok yatırımı ilçemize kazandıracağız. 100 konutluk TOKİ projesinde gerekli başvurularımızı yaparak, projelendirme aşamasına geldik. İnşallah 100 konutu ilçemize kazandıracağız. Doğalgaz yapımından dolayı bozulan yollarımızın tamiratını yapmaya devam ettik. Ayrıca yeni yol yapım çalışmalarımız devam etmektedir. 2022 yılında bahar aylarıyla birlikte yol yapım çalışmalarımızı hızlandıracağız.”

YOLLAR YENİLENDİ

İlçede kaliteli yollar yapmaya çalıştıklarını dile getiren Karaca, “2021 yılı içerisinde yeni yol ve tamiratlar olmak üzere toplam 51 bin metrekare yolumuzu kilitli parke ile yaptık. Uzun yıllar sonra ilçemizin iki caddesini toplam 9 bin 100 metrekare sıcak asfalt ile buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. İlçemizde iki anayolumuzu toplam 12 bin metrekare  sati kaplama yaptık. Belediyemize ait araç filosunu kuvvetlendirmek ve daha iyi hizmet vermek amacıyla; Su İşleri Hizmet Aracı, Zabıta Hizmet Aracı, Kazıyıcı-Yükleyici, Kapalı Kasa Kamyon, Makam Aracının yanı sıra, 2021 yılında ise Cenaze Aracı, Hafriyat Kamyonu ve Vidanjör Aracını ilçemize kazandırdık. Daha temiz bir Şefaatli için 200 adet çöp konteynırı aldık. Karalar Mahallemizin yıllardır devam eden su sıkıntısını çözüme kavuşturduk. Yürüyüş yolu ve Mesire Alanı yapım çalışmalarına başladık. İlçemizdeki üniversite öğrencilerinin barınması için kız ve erkek konuk evlerimizi yeniledik. Çok kıymetli öğrencilerimizi ilçemizde misafir etmeye devam ediyoruz. İlçemiz Meslek Yüksekokulunda çok amaçlı saha yapım çalışmalarına başladık. 2021 yılı içerisinde de daha yeşil bir Şefaatli için ağaçlandırma çalışmalarına devam ettik. İlçemiz halkının önümüzdeki süreçte su sıkıntısı yaşamaması için su sondaj çalışmalarıyla çok verimli çalışmalar yaptık. Park, bahçe ve sokak temizlikleri gibi rutin çalışmalarımızı aksatmadan yerine getirdik. Hemşehrilerimizin rahat bir yaz mevsimi geçirmesi amacı ile larva ve uçkun ilaçlama çalışmalarımızı periyodik olarak yaptık. Belediyemize ait olan borçlardan toplam 7.235.000 TL’sini ( Eski parayla 7 Trilyon ) ödedik. Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne, araç ve iş makineleri ile ilgili müracaatlarımızı yaptık ve takip ediyoruz. Umarım 2022 yılı hepimiz için sağlık, huzur ve afiyetler getirir” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar