Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başkan Erkut Ekinci: "Sorgunu hep birlikte güzelleştireceğiz"

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, ilçede faaliyet gösteren manav işletmecilerinin sorunlarını ve taleplerini dinleyip, kaldırım işgali yapılmaması konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Erkut Ekinci: "Sorgunu hep birlikte güzelleştireceğiz"
07 Eylül 2021 16:28
287

Ergül Mobilya

Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, İlçede faaliyet gösteren manav işletmecileri ile bir araya gelerek, sorunlarını ve taleplerini dindikten sonra çeşitli uyarılarda bulundu. Başkan Ekinci, görüşmede kaldırım işgallerinin önüne geçilmesi, vatandaşların hareket alanlarının sınırlanmaması gerektiğini dile getirdi.

Ekinci, ‘’ Yenilenen Sorgun’da hem yöneticiler, hemde hemşehrilerimiz yeni yaklaşımlar içerisine girmek zorunda. Birbirimize saygı duymazsak tüm caddelerimizi altından kaplasak ne yazar. Bu bakımdan başta manavlarımız olmak üzere kaldırımı işgal eden tüm esnaflarımızdan bir kere daha ruhsatlı alanlarına çekilmelerini rica ediyorum. Sorgun esnafıyla, belediyesiyle, memuruyla, emeklisiyle genci ve yaşlısıyla bir bütündür. Sorgun’u hep birlikte güzelleştireceğiz.’’ dedi.

Başkan Ekinci, Sorgun’un çehresini değiştirmek için gece gündüz ekibiyle birlikte çalıştıklarına vurgu yaparak, ‘’ Biz, özellikle çarşı merkezimizin en çok kullanılan ortak alanlar olduğunu düşündüğümüz için önceliğimizi buraya vermekteyiz. Hemşehrilerimiz oturduğu sokakta komşusuyla yaşarken çarşıyı tüm Sorgun halkı ile kullanmaktalar. Geleceğimiz için birlikte yaşamanın gereklerinin yerine geldiği bir Sorgun’u hep birlikte imar etmek zorundayız. Sizlerden de bu değişime ayak uydurmanızı bekliyoruz. Boş kasaları kaldırımda görmek, ürünlerin dışarıda satışını görmek kimseye cazip gelmiyor. Bu konuda zabıtalarımız sürekli denetimlerde bulunacak ve sizlerden de değişen ve gelişen Sorgun’a yakışacak şekilde esnaflık yapmanızı bekliyorum” diye konuştu

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar