Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başer: Yozgat'ın içme suyu sıkıntısı kalmadı

AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Musabeyli Cemil Çiçek Barajı’nın Atıksu Toplama ve Arıtma Tesisi yapım işinin geçici kabulünün yapıldığının müjdesini verdi.

Başer: Yozgat'ın içme suyu sıkıntısı kalmadı
22 Aralık 2021 17:41
2081

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Başer: “Cemil Çiçek Barajı AK Parti hükümetlerimiz döneminde “Su akar Türk bakar” sözünün tarih olduğunun kanıtı olan bir eser oldu” dedi. Yozgat’ın yıllık su ihtiyacının 12.58 hektometreküp olduğunu, bu ihtiyacın Cemil Çiçek Barajı ve Kirazlı Göleti’nden karşılandığını belirten Başer, yapılan Atıksu Toplama ve Atıksu Arıtma Tesisi ile Cemil Çiçek Barajının Yozgat’ın içme suyunu 2045 yılına kadar karşılayabilecek duruma geldiğini söyledi. Geçmiş dönemlerde içme suyunun sorun olduğu Yozgat’ta bu dev proje ile su sorunu tamamen ortadan kalkacak diyen Milletvekili Başer, Cemil Çiçek Barajı’nda yapılan Atıksu Toplama ve Arıtma tesisiyle Yozgat insanına daha sağlıklı, uzun ömürlü ve temiz içme suyu hizmeti sunacaklarını belirtti. Baraj çevresinde bulunan köylerle ilgili de müjde veren Başer; Cemil Çiçek Barajı’nı besleyen Gülyayla, Bişek ve Baltasarılar köylerinin evsel ve hayvansal atıklarının arıtılmasıyla baraja daha temiz  ve daha sağlıklı su sağlanacağını söyledi.

BARAJ PROJELERİ TAM GAZ

Yozgat’ta tarım ve hayvancılığı geliştirmek için yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Başer; Yerköy İnandık Barajı, Boğazlıyan Oğulcuk Barajı ve yapımı devam eden göletlerin hizmete girmesiyle Yozgat’ın tarım ve hayvancılığının büyük ivme kazanacağını sözlerine ekledi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar