Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başer: Erkekli Barajı ile 7 Bin 510 dekar alanda sulu tarım yapılacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Sorgun Erkekli Baraj inşaatında sona gelindiğini belirterek,  barajın tamamlanması ile bölgede 7 Bin 510 dekar alanda sulu tarım yapılacağını söyledi. 

Başer: Erkekli Barajı ile 7 Bin 510 dekar alanda sulu tarım yapılacak
30 Kasım 2020 12:24
478

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Milletvekili Yusuf Başer, yaptığı açıklamada; ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa dayalı olan Yozgat'ın tarımda daha fazla üretim yapılmasına büyük katkı sağlayacak baraj ve göletlerin bölge tarımına hayat vereceğini vurguladı.
İl genelinde eğitimden sağlığa, tarımdan, hayvancılığa ve sanayisinin gelişmesine yönelik yoğun çaba ve gayret sarf eden Milletvekili Yusuf Başer, baraj ve gölet inşaatlarını da yakın takibe alarak  bitirilmesi noktasında girişimlerini sürdürüyor.
 
Başer, “ Sorgun Erkekli Barajı ile 7 bin 510 dekar tarım arazisinde sulu tarım yapılacak. Bu barajın yüksekliği 38 metre olup 2.84 Milyon Metreküp depolanacak su ile tarım arazileri canlanacak. AK Parti iktidarları döneminde derelerden ve ırmaklardan boşa akan su; baraj ve gölet olarak tarıma kazandırılıyor. Bunlar ilimiz tarımın gelişmesi ve üretimin artırılması açısından çok büyük katkı sağlayacak. Çiftçimiz kıraç toprakları suya kavuşacak ve ürünün hem kalitesi hem rekoltesi daha da artacaktır. Bu kapsamda Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletleri  tamamlandı. İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinde ise sona gelindi.Bu baraj ve göletlerin tamamlanması ile ilimiz tarımında ürün çeşitliliği ve verimde büyük artış yaşanacaktır. Buda hem bölge çiftçimize hem de bölge ekonomimize büyük katkı sağlayacaktır.”diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar