Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bankalar Caddesi dönüşüm projesinde yıkım başladı

Yozgat Belediyesi tarafından Bankalar Caddesi ve Eski Hal Binasında yıkım çalışmalarına başlanıldı.

Bankalar Caddesi dönüşüm projesinde yıkım başladı
15 Aralık 2021 10:28
2684

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Belediyesi tarafından Bankalar Caddesi ve Eski Hal Binasında yıkım çalışmalarına başlanıldı. Yaklaşık 50 yıldan bu yana Yozgat’ın en önemli caddelerinden biri olan ve eski adı Bankalar Caddesi olan Necip Altınok Caddesi’nin kuzey tarafı ve eski hal dükkanlarının yıkımı, Yozgat Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında başladı.


Projenin gerçekleşeceği alanda faaliyet gösteren esnafların dükkanlarını boşaltması ile birlikte yıkım işlemine başlanıldı. Proje tamamlandıktan sonra Necip Altınok Caddesi 4 metre daha genişlerken yıkılan işyerlerinin yerine daha geniş ve modern iş yerleri yapılacak. Ayrıca proje ile Yozgat’ın en önemli tarihi eseri olan Çapanoğlu Büyük Camii çevresi de daha modern bir görünüme kavuşacak.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; "Bismillahirrahmanirrahim. Bankalar Caddesi Dönüşüm Projemiz kapsamında, civarda bulunan eski ve kullanışsız işyerlerinin yıkımına başladık. Rabbim’im izniyle aynı yerinde Modern ve Estetik Mimarisiyle göz dolduracak Hal İş ve Yaşam Merkezi’nin inşasına başlayacağız. Ticaret ve sosyo-kültürel faaliyetleri destekleyen bir çekim noktası haline getireceğimiz projemiz hayırlı olsun, hayırlara vesile olsun." dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar