Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz 100 kilo eroinle yakalandığı iddia edildi

Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı ve eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri Veysel Filiz'in otomobilinde 100 kilo eroinle yakalandığı iddia edildi.

Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz 100 kilo eroinle yakalandığı iddia edildi
22 Aralık 2020 16:17
2624

Ergül Mobilya

Türkiye'nin eski Brüksel Büyükelçiliği Basın Müşaviri, Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü, Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Veysel Filiz'in Hamzabeyli sınır kapısından Bulgaristan'a piyasa değeri 5 milyon Euro olduğu belirtilen 100 kilogram eroinle yakalandığı iddia edildi.

İddiayı LeMonde'un eski İstanbul muhabiri Guillaume Perrier paylaştı.

İddiaya göre aynı zaman Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı olan Veysel Filiz, 9 Aralık tarihinde Türkiye'den Bulgaristan'a giriş yaparken Hamzabeyli sınır kapısında Gümrük Muhafaza ekiplerinin yaptığı arama sırasında ailesinin de bulunduğu otomobilin bagajında 100 kg eroin ile yakalandı. İddiaların doğru olup olmadığı yönünde yetkili ve ilgili makamlardan açıklama yapılması bekleniyor.

Halen Sosyal Uyum İçin Avrupalı Müslümanlar Girişimi (EMİSCO) Sözcüsü ve Avrupa Yozgatlılar Federasyonu Başkanı olan Veysel Filiz, Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliği'nde Basın Müşavirliği görevinde bulunurken 15 Temmuz darbe girişiminden sonra, meslekten ihraç edilmişti. Veysel Filiz'in, Yozgat'ta bulunan yakınları, olayın bir komplo olduğunu öne sürdü. Filiz'in de açtığı davaları kazandığını ve bir ay içinde diplomatlık görevine döneceğini söylediği öğrenildi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar