Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Ali Keven: Çiftçinin elektrik borçları silinmeli

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, suluma amaçlı kullanılan elektrik maliyetlerinin çiftçiyi zor durumda bıraktığını belirterek, çiftçinin ÇEDAŞ’a olan elektrik borçlarının faizlerinin silinmesi ve borcun ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Ali Keven: Çiftçinin elektrik borçları silinmeli
02 Eylül 2021 22:56
443

Ergül Mobilya

Milletvekili Keven, Boğazlıyan İlçesi ve ilçeye bağlı köylerde ziyaretlerde bulunarak vatandaşların sorunlarını dinledi.

Keven “İlçemize bağlı Belören, Devecipınar, Oğulcuk, Çakmak, Yeşilhisar ve Abdilli köyleri ile Yamaçlı ve Sırçalı kasabalarını ziyaret ettik. Vatandaşlarımıza göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum. Ziyaret ettiğimiz köylerde şekerpancarı üreticisinin başı ÇEDAŞ ile dertte. Elektrik borçlarının faizlerinin silinmesi ve ertelenmesi gerekiyor. Vergi yükü hafifletilmeli. Çünkü sulama yapan çiftçilerimizin en büyük sıkıntısı elektrik maliyetinin yüksek oluşudur. Bu talep sulu tarım yapan bütün çiftçilerimizin ortak talebidir.
Köylerimizin içme suyu ve yol sorunları ile çiftçilerimizin yaşamış olduğu sıkıntıları çok iyi biliyoruz. Kırsal bölgelerimizde yaşanan sorunlar, çiftçilerimizin kredi talepleri, sıfır faizli kredi talebi, borçların içinden çıkılmaz bir hâl almış olması ve mevcut borçların en az 3 yıla ertelenmesi Yozgat geneli bütün çiftçilerimizin ortak talebidir. Biz çok iyi biliyoruz ki mevcut iktidarın bir tarım politikası yok. Sadece ithalat politikası var. İthalatın zorlaştırılması ve kendi üreticimizin somut olarak desteklenmesi gerekiyor. Biz iktidara gelince ithalat yapılan ülkelerin çiftçisini değil kendi ülkemizin yerli çiftçisini daha fazla teşvik ederek, girdi maliyetleri düşürerek destekleyeceğiz. Tarımsal ithalata dur diyeceğiz.”dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar