Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Akdağmadeni Yöresel Ürünler Satış Mağazası Açıldı

Akdağmadeni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’ne bağlı ‘’Akdağmadeni Yöresel Ürünler Satış Mağazasının’’ açılışı yoğun bir katılım ile yapıldı.

Akdağmadeni Yöresel Ürünler Satış Mağazası Açıldı
18 Aralık 2021 16:34
2077

Ergül Mobilya

Düzenlenen açılışa Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih YALÇIN, İlçe Kaymakamı Fatih TOPUZ, Umutlu Belediye Başkanı İlhan KOÇAK ,Yozgat İl Ticaret Müdürü İbrahim AKDAŞ, Oran Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Doğu SEZEN, Oran Kalkınma Ajansı Turizm Uzmanı Eda Esma ŞAHİN, Siyasi Parti Temsilcileri, İl Genel Meclis Üyeleri , İlçe Emniyet Müdür Murat KUNDAKÇI, Sağlık Yüksek Okulu Müdürü Suzan TEK AYAZ, Kurum Müdürleri, Akdağmadeni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi üyeleri ve açılışa büyük ilgi gösteren vatandaşlar katıldı.

Akdağmadeni’nin marka değerine büyük katkı sağlayacak yöresel ürünler mağazasının açılışında bir konuşma yapan  Belediye Başkanı Uzm.Dr.Nezih YALÇIN ‘’ Akdağmadeni Belediyesi olarak klasik belediyecilik anlayışının ötesinde doğrudan hemşehrilerimize dokunan, üreticiyi destekleyen ve ilçemizin marka değerini arttıran projeleri gerçekleştirmek için gayret sarf ediyoruz.

Akdağmadeni tarihi ve doğasıyla Anadolu’nun incisi olma özelliğini taşırken yöresel ürünler noktasında büyük bir potansiyele sahiptir. Bizler üreten kadınlarımıza destek olmak, bölgemize özgü lezzetlerimizi markalaştırmak içindir çok farklı projeyi bir araya getiriyoruz. Bu çalışmaların bir meyvesi olan Akdağmadeni Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifinin kurulmasına destek olarak bugün açılışını yaptığımız yöresel ürünler satış mağazasını vatandaşlarımıza hizmet verecek duruma getirdik. Kooperatifimize bol kazançlar, yöresel ürünler satış mağazasının da Akdağmadeni’ne hayırlı olmasını diliyorum.’’ dedi. İlçe Kaymakamı Fatih TOPUZ yapmış olduğu konuşmasında ‘’ Kadınlarımızı böyle sosyal ve ekonomik yaşam içerisinde görmek bizleri de oldukça mutlu etmektedir. Bu güzel girişimin ilçe ekonomisine ve aile ekonomisine katkı sağlayacağını umuyorum. Sürecin başından itibaren Kadın Kooperatifine sağladığı desteklerden ötürü de Belediye Başkanımız Uzm.Dr.Nezih YALÇIN’a teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun’’ dedi.  

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar