Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Akdağmadeni salebi tescillenecek

Yozgat’ın Akdağmadeni Belediyesi tarafından Akdağmadeni salebinin işlenmesi, paketlenmesi marka ve coğrafi işaretinin tescili işlem çalışmalarında son aşamaya geldi.

Akdağmadeni salebi tescillenecek
03 Kasım 2020 17:25
536

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, İlçemizde bulunan doğal zenginliklerimizin ekonomiye kazandırılarak vatandaşlarımızın iktisadi gelişimine katkıda bulunulması gayesi ile yürüttüğümüz projeler kapsamında, Akdağmadeni salebinin işlenmesi, paketlenmesi, marka ve coğrafi işaretinin tescili işlemlerinde son aşamaya gelindiğini söyledi.
Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Uzmanı Dr. Ünal Karık, Akdağmadeni Belediyesi Proje ofisi yetkilileri ile bir araya gelen Başkan Yalçın, “Laboratuvar ortamında geliştirilen ve salep bitkisinin çeşitli zayıflıklarını ortadan kaldıran mikroorganizma uygulamalarını gerçekleştirdik. Bunun yanında yine birçok bilimsel kuruluşun ortak çalışması ile üretilen ve Akdağmadeni iklim şartlarında yetiştirilebileceği düşünülen Goji Berry (Kurt üzümü) bitkisi deneme dikimleri gerçekleştirildi” ifadelerine yer verdi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar