Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Akdağmadeni'nde orman yangını
28 Ağustos itibari ile ülke genelinde çıkan 6 orman yangını ve 6 kırsal alan yangını yaşandı. İzmir, Şırnak, Burdur, Edirne, Antalya ve Yozgat illerinde çıkan orman yangınlarının tamamı ekiplerin yoğun mücadelesi sonucunda kontrol altına alındı.
Akdağmadeni'nde orman yangını
29 Ağustos 2021 14:43
1351

Ergül Mobilya

Orman Genel Müdürlüğü’nün yangınlarla mücadelesi devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü 28 Ağustos itibari ile yangınlarla ilgili yaptığı açıklamada Yozgat'ın akdağmadeni Akçakışla köyünde de yangın meydana geldiği bildirildi. Türkiye genelinde yaşanan 6 orman yangını ve 6 kırsal alan yangınlarının tamamının kontrol altına alındığı belirtilen açıklamada," Yozgat Akdağmadeni Akçakışla köyünde 17.15’de çıkan yangın da 19.30’ta kontrol altına alındı ve bölgelerdeki soğutma çalışmaları devam ediyor. Bugün ayrıca Türkiye genelinde 6 kırsal alan yangını da meydana geldi” denildi.

8 ayda 2 bin 105 yangın ile mücadele edildi
OGM’nin verilerine göre yılın ilk 8 ayında Türkiye’de bin 597 kırsal yangın ve 2 bin 105 orman yangını yaşandı. Yangınların tamamı Orman Teşkilatının yoğun çabaları neticesinde kontrol altına alınarak, yanan alanlar için yeniden ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar