Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Akdağmadeni'nde orman yangını

28 Ağustos itibari ile ülke genelinde çıkan 6 orman yangını ve 6 kırsal alan yangını yaşandı. İzmir, Şırnak, Burdur, Edirne, Antalya ve Yozgat illerinde çıkan orman yangınlarının tamamı ekiplerin yoğun mücadelesi sonucunda kontrol altına alındı.

Akdağmadeni'nde orman yangını
29 Ağustos 2021 14:43
1424

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Orman Genel Müdürlüğü’nün yangınlarla mücadelesi devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü 28 Ağustos itibari ile yangınlarla ilgili yaptığı açıklamada Yozgat'ın akdağmadeni Akçakışla köyünde de yangın meydana geldiği bildirildi. Türkiye genelinde yaşanan 6 orman yangını ve 6 kırsal alan yangınlarının tamamının kontrol altına alındığı belirtilen açıklamada," Yozgat Akdağmadeni Akçakışla köyünde 17.15’de çıkan yangın da 19.30’ta kontrol altına alındı ve bölgelerdeki soğutma çalışmaları devam ediyor. Bugün ayrıca Türkiye genelinde 6 kırsal alan yangını da meydana geldi” denildi.

8 ayda 2 bin 105 yangın ile mücadele edildi
OGM’nin verilerine göre yılın ilk 8 ayında Türkiye’de bin 597 kırsal yangın ve 2 bin 105 orman yangını yaşandı. Yangınların tamamı Orman Teşkilatının yoğun çabaları neticesinde kontrol altına alınarak, yanan alanlar için yeniden ağaçlandırma çalışmaları başlatıldı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar