Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Akdağmadeni’nde Kütüphaneler Haftası buruk kutlandı

Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde 57'inci Kütüphaneler Haftası pandemi nedeniyle buruk kutlandı.

Akdağmadeni’nde Kütüphaneler Haftası buruk kutlandı
01 Nisan 2021 14:25
332

Göktürk VIP Özel Güvenlik

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mehmet Ünver, 1964 yılından bu yana kutlanan Kütüphaneler haftası, bu yıl pandemi nedeniyle buruk kutlandığını söyledi.
Ünver yaptığı açıklamada, “Mart ayının son Pazartesi günü başlayan haftamız buruk ve sönük geçmektedir. Kitap hiç solmayacak bitkilerdir. Çünkü kitap her zaman taze bilgidir. Çağımızın buluşlarını kitap. Dergi gazete gibi yayın organlarından izleriz. Okuduğumuz kitaplar dergiler, gazeteler bilgilerimizi artırır. Hafta süresince kitapların önemi Kütüphanelerin geliştirilmesi ve kütüphaneciliğin sorunları dile getirilir.

Eğitim, bilim sanatın kısaca insanlığın temeli kitaba dayanır. Bu nedenle kitapsız bir dünya asla düşünülemez. Haftanın amacının öğrencilerde okuma alışkanlığını ve zevkini geliştirmek kitap sevgisini artırmak, öğrencilerin kitaplardan daha çok yararlanmalarını sağlamaktır.57. Kütüphaneler haftası buruk geçtiği için üzüntü duymaktayız. İnşallah bundan sonra Kütüphaneler haftamızı pandemisiz bir zamanda kutlamayı nasip etsin” diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar