Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
1962 yılında planlanan Yerköy İnandık Barajı
Yozgat’ın önemli tarım bölgelerinden biri olan Yerköy ilçesinde, verimli toprakları sulayıp, daha bol ve kaliteli tarımsal ürünün alınmasına yönelik 1962 yılında planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen İnandık Barajı Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yılında yatırım programına alınmıştı. 
1962 yılında planlanan Yerköy İnandık Barajı
10 Ağustos 2020 15:40
663

Ergül Mobilya

    Yozgat’ın önemli tarım bölgelerinden biri olan Yerköy ilçesinde, verimli toprakları sulayıp, daha bol ve kaliteli tarımsal ürünün alınmasına yönelik 1962 yılında planlanan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen İnandık Barajı, Kalkınma Bakanlığı tarafından 2017 yılında yatırım programına alınmıştı. İnandık Barajı tamamlanıp, hayata geçirilmesi halinde Yerköy ve civarında ki tarım alanları sulanıp, üründe çeşitlilik artacak, daha fazla ve kaliteli ürünler alınabilecek.

   

    Yapımı devam eden 139 milyon yatırım bedelli tamamlandığında ilimize ve çiftçilerimize önemli bir katma değer sağlayacak olan İnandık Barajı'n inşaatında Vali Polat incelemelerde bulunarak, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

 Vali Polat, "Barajın 31.1 Milyon Metre Küp Su Tutma Kapasitesine Sahip Olacağını Belirterek, Tamamlandığı Zaman 2 Bin 875 Hektar Tarım Arazisini Sulayacağını Söyledi."

 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar