Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

11. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı

11. Yozgat Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı Vali Ziya Polat, Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, il protokolü, çiftçiler ve vatandaşların katılımı ile ziyarete açıldı.

11. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı
26 Ağustos 2021 15:40
418

Ergül Mobilya

Yozgat'ta düzenlenen 11. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı bugün açıldı. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik, Yozgat Tarım Fuarının, Yozgat ekonomisine büyük katkılar sağladığını belirterek, ''Yozgat bilindiği üzere tarım ve hayvancılık üzerine üretim yapan bir ilimiz. Yozgat'taki tarımın daha nitelikli hale gelebilmesi, çiftçilerimizin daha nitelikli ürünler üretebilmesi ve çitçilerimizin kullandıkları ekipmanların Yozgat'ta üreten firmalarımızın Pazar bulması açısından bu fuarı düzenliyoruz'' dedi. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çelik,"Bu fuara destek veren yerel yöneticilerimiz Belediye Başkanımız Celal Köse'ye, Yozgat Valimiz Ziya Polat'a, Emniyet Müdürümüze, birim daire müdürlerimize ve diğer kurum müdürlerimize, amirlerimize teşekkür ediyoruz. Ticari Sanayi Odası İş Dünyası adına fuara tüm Yozgat halkını, üreticileri ve çiftçileri bekliyoruz'' ifadelerini kullandı.

Fuara katılan Vali Polat Fuar Alanı'ndaki yaptığı konuşmada, Yozgat'ın tarım ve hayvancılık kenti olduğunu ifade etti. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB ve sivil toplum kuruluşlarına fuarlara katılımı artırma konusunda yaptıkları çalışmalar için teşekkür eden Polat, "Biz üreteceğiz, ürettiğimizi satacağız, satmak için de uygun ortamlar oluşturmamız gerekiyor. Bizim marka üretmemiz lazım, ürettiğimiz marka değeriyle satmamız lazım." dedi. 

Yozgat Milletvekili Yusuf Başer'de Et ve Süt Kurumu'nun Yozgat'taki kombinesinde süt ünitesinin yeni yılın başında açılacağını söyledi. Ünitenin günlük 110 ton süt işleyeceğini belirten Başer, "Süt ünitesi de Yozgat'ın tarım ve hayvancılığına artı bir değer katacak. Artık üretici kardeşlerimiz hemen yanı başındaki devlet kurumuna sütlerini satabilecek." ifadelerine yer verdi.

AK Parti Yozgat Belediye Başkan'ı Celal Köse de fuarın hayırlı olması dileğinde bulundu. Başkan Köse,"97 firma, 122 markayı hemşehrilerimizle buluşturan 11. Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışını gerçekleştirdik. Çiftçilerimizi, doğrudan sektörün temsilcileriyle buluşturan fuarımızı Yozgat Belediyesi olarak destekliyoruz. Fuara katılan firmalarımıza Yüce Rabbim’den hayırlı bereketli kazançlar diliyor, fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm kurum ve paydaşlara şahsım ve şehrim adına teşekkür ediyorum." dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar