Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik; Ekmeği taştan çıkartıyorlar
Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik, “Önce dernek, daha sonra kooperatifleşen kadın girişimcilerimiz her türlü takı ve süs objeleri yaparak “ekmeklerini taştan çıkarmaktadırlar" dedi.
Yozgat TSO Başkanı Sinan Çelik; Ekmeği taştan çıkartıyorlar
22 Ekim 2020 10:59
702

Ergül Mobilya

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sinan Çelik ve Yönetim kurulu üyeleri, pandemi sürecinde üyelerini ziyaret etmeye ve sorunlarını dinlemeye devam ediyor.

Yöresel üretim anlamında Aydıncık ilçemiz ve Yozgat’ın ülkemiz ve uluslararası platformlarda tanıtımına büyük katkı sağlayan Aydıncık Kadın Girişimi Kooperatifi’inin, Aydıncık yöresinde çıkan Ametist, Akik, Kalsedon, Jasper ve Opal gibi yarı değerli taşları 2013 yılından bu yana işlediğini belirten TSO Başkanı Sinan Çelik, “Önce dernek, daha sonra kooperatifleşen kadın girişimcilerimiz her türlü takı ve süs objeleri yaparak “ekmeklerini taştan çıkarmaktadırlar.

Yıllardır Aydıncık yöremizdeki kadın girişimcilerimize iş imkanı sağlayan kooperatif hem Yozgat ı hem de Aydıncık ilçemizi birçok uluslararası fuarlar, festivallerde temsil etmektedirler.

Emek özveri ve sabırla işlenen doğal taşlar birçok pozitif enerji ve şifalı yönlerinden dolayı eski çağlardan bu yana da alternatif tıp da kullanılmaktadır.

Yozgat TSO olarak, ilimizin tanıtımı ve ekonomisinde büyük emekleri ve alınterileri olan, Aydıncık Kadın Girişimi Kooperatifine kapılarımızın sonuna kadar açık olduğunu, Ayrıca pazarın genişlemesi için uluslararası firmalar ile iletişime geçildiğini, bu sayede emeği geçen bütün kadın girişimcilerimize iş hayatlarında başarılar dileklerimizi sunarız” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar