Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat’ta pandemi döneminde elektrik tüketimi yüzde 3 arttı

ÇEDAŞ tarafından açıklanan ‘Yılın Enleri Raporu’ verilerine göre Yozgat’ta pandemi döneminde elektrik tüketimi yüzde 3 arttı.

Yozgat’ta pandemi döneminde elektrik tüketimi yüzde 3 arttı
26 Nisan 2021 11:16
349

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Sivas, Tokat ve Yozgat’ta elektrik dağıtımını üstlenen Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (ÇEDAŞ), her yıl düzenli olarak açıkladığı “Yılın Enleri Raporu” açıklandı. Açıklanan raporla pandeminin elektrik tüketimine yansıması ortaya çıktı. 2019 yılında toplam 2 milyar 498 milyon kilovatsaat (kWh) elektrik tüketilen bölgede 2020 yılında bu rakam yüzde 3 artarak 2 milyar 574 milyon kWh seviyesine çıktı. Öte yandan iller bazında tüketim eğilimindeki farklılık dikkat çekti. Elektrik tüketimi Sivas’ta yüzde 2,5 düşerken Tokat’ta yüzde 0,6, Yozgat’ta ise yüzde 3 arttı.

Abone sayısı yüzde 26,6 arttı

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, 2020 sonu itibarıyla abone sayılarının 1 milyonu aştığını ifade ederek, “Özelleştirme sürecinin tamamlandığı 2010 yılında şirketimizin 803 bin abonesi vardı. Bu rakam aradan geçen sürede yüzde 26,6 arttı. Şirket olarak tüm abonelerimize kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti vermek için pandemi dönemi dâhil aralıksız olarak yatırımlarımıza devam ettik. 2020 yılı içinde bölgemize yaptığımız yatırımların toplamı 213.5 milyon TL’yi buldu. 2010-2020 arasındaki dönemde ise yaptığımız toplam yatırımların tutarı 1 milyar 27 milyon TL’ye ulaştı” dedi.
Kıvılcım, Tokat ve Yozgat’ta yaşanan yükselişte mesken ve sanayi abonelerinin tüketim talebinin etkili olduğunu söyledi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar