Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Umutlu Belediyesi'nde yüzler güldü

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Umutlu Belediyesinde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalanarak mutlu sona ulaşıldı.

Umutlu Belediyesi'nde yüzler güldü
22 Aralık 2021 09:53
2267

Ergül Mobilya

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı ile Umutlu Belediyesi'nde çalışan sendika üyesi kadrolu işçileri kapsayan 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalanarak mutlu sona ulaşıldı.

Umutlu Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız ve sendika üyeleri katıldı. Toplu iş sözleşmesi kapsamında; ücret zammı sendika üyesi işçilerin taban yevmiyeleri yüzde 15 artırıldıktan sonra sosyal haklar, birinci yıl yüzde 12 zam ve enflasyon farkı, ikinci yıl yüzde 12 zam ve enflasyon farkı, üçüncü yıl yüzde 12 zam ve enflasyon farkı uygulanmak üzere zam yapıldı.

Hizmet-İş Yozgat Şube başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada; Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak’a,  işçinin alınteri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadığını belirterek, şahsı ve yönetim kurulu ve tüm emekçiler adına teşekkür etti. Zararsız,” İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza Umutlu belediyesine ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Umutlu Belediye Başkanı İlhan Koçak, Belediyede çalışan işçilere belediyenin imkanlarını zorlayarak en iyi ücret zammını verdiklerini söyledi. Başkan Koçak. “İşçilerimizin alın teri ve emeği üzerinde hiçbir zaman pazarlık yapmadık. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum.”diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar