Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Sırçalı Belediyesi’nde yüzler güldü

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi ile Sırçalı Belediyesinde çalışan sendika üyesi işçileri kapsayan 3 yılık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Sırçalı Belediyesi’nde yüzler güldü
12 Ocak 2022 10:03
1256

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Sırçalı Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, işyeri sendika temsilcisi, Tamer Coşkun ve sendika üyesi işçiler katıldı.
Toplu iş sözleşmesi ücret zammı birinci yıl birinci altı ay sosyal haklar hariç yüzde 35, ikinci altı ay memur zammı ve enflasyon farkı, ikinci ve üçüncü yılda memur zammı ve enflasyon farkı oranında ücret zammı yapılacak. İşçilerin sosyal haklarına yüzde 60 – yüzde 70 oranlarında artış yapıldı.
Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada; ülkenin böylesi zorlu günler geçirdiği bir dönemde dayanışmanın önemli olduğunu söyledi.


Zararsız, “Sırçalı Belediye Başkanımız ile işçinin alıteri ve emeği üzerinde pazarlık yapmadan, emekçi kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda güzel bir toplu iş sözleşmesi imzaladık. Sırçalı Belediye Başkanımız Ferit Koçyiğit, teklif taslağımızda ne yazılı ise onu kabul etmiştir. Belediye başkanımızın bu davranışı bizi ve tüm emekçi kardeşlerimizi çok mutlu etmiştir.
Başta Sırçalı Belediye Başkanımız Ferit Koçyiğit olmak üzere toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere, şahsım, yönetim kurulumuz ve emekçi kardeşlerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Sırçalı belediyesine ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar