Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Saraykent'te kuraklıktan zarar gören çiftçilere destek ödemesi yapılacak

Saraykent'te yaşanan kuraklık sebebiyle ortaya çıkan rekolte kayıplarını tespit etmek için Hasar Tespit Komisyonu toplandı.

Saraykent'te kuraklıktan zarar gören çiftçilere destek ödemesi yapılacak
20 Eylül 2021 12:07
409

Ergül Mobilya
Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz başkanlığında İlçe Tarım Müdürü Fikret Yücel, Saraykent Ziraat Odası Başkanı Salih Akoğul, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Samet Yiğit, Ziraat Mühendisi Cumhur Eser ve İlçe Tapu Müdürü Özdemir Kılınç'tan oluşan komisyon, meydana gelen rekolte kayıplarını karara bağladı.
 
Çiftçilerin rekolte kayıplarının bölgesel olarak tespit edildiğini ifade eden Kaymakam Açıkgöz: "2021 yılında iklim faktörlerine bağlı olarak yetersiz yağış nedeniyle çiftçilerimizin yetiştirdikleri ürünlerde kayıplar oluştu. Yüzde 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilerimize, doğrudan gelir desteği ödemesi yapılacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre destekten yararlanacakların arpa, buğday, nohut, mercimek, yulaf ve çavdar ürünlerini ekmiş olmaları gerekmektedir. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak ödemeler, Ziraat Bankası aracılığıyla gerçekleştirilecektir." dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar