Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Başkan Codar, Çekaş Çayıralan Balı'nı yurtdışına pazarlayacağız

Çayıralan Belediye Başkanı tarafından kurulan ve ilçede kadınların ekmek kapısı haline gelen ÇEKAŞ yeni çalışmalar içerisinde. Belediye Başkanı Ömer Codar ilçemiz ve köylerinde Bal üretimi yapan üreticilerimizle sözleşme dahilinde üreteceklerin balı satın alınarak ÇEKAŞ ÇAYIRALAN BALI markası adı altında ülkemiz ve yurtdışında pazarlamayı hedeflemekteyiz” dedi.

Başkan Codar, Çekaş Çayıralan Balı'nı yurtdışına pazarlayacağız
01 Mart 2021 08:24
539

Ergül Mobilya

Yozgat’ın Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar ilçede bal üretimi yapan vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Codar vatandaşlar tarafından üretilen balın kontrolleri yapılarak belediye ÇEKAŞ tarafından alınıp ÇEKAŞ Çayıralan Balı markasıyla ülke dışına pazarlamayı hedeflediklerini söyledi.

Başkan Codar yaptığı açıklamada; “2021 yaz sezonu itibariyle Çayıralan Belediyesine ait Çayıralan Emekçi Kadınlar Şirketi (ÇEKAŞ) bünyesinde, ilçemiz ve köylerinde Bal üretimi yapan üreticilerimizle sözleşme dahilinde üreteceklerin balı satın alınarak ÇEKAŞ ÇAYIRALAN BALI markası adı altında ülkemiz ve yurtdışında pazarlamayı hedeflemekteyiz.

Bu doğrultuda önceden sözleşme yapacağımız üreticilerin balları zaman zaman kontrol ettirilerek yaptıracağımız tahliller sonucu satın alınacaktır. Üreticilerimizin ÇEKAŞ Yetkilisi Güngör Öztürk bey ile irtibata geçmeleri önemle rica olunur.  Halkımızın ve kamuoyunun bilgisine sunulur” ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar