Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'tan atanan öğretmenler güllerle karşılandı

Milli Eğitim Bakanlığınca Muş’a ataması yapılan ve kentte 4 yıl boyunca görev yapacak olan 668 öğretmen, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce güllerle karşılandı.

Yozgat'tan atanan öğretmenler güllerle karşılandı
08 Eylül 2021 12:48
565

Ergül Mobilya

2021-2022 eğitim-öğretim yılının 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle bütün eğitim basamaklarında başladığını hatırlatan Kıvanç, bu yıl atanan 20 bin öğretmenden 668'inin Muş'a ataması yapıldığını söyledi.
Pazartesi gününden itibaren öğretmenlerin kente gelmeye başladığını belirten Kıvanç, “Biz her gün öğretmenlerimizi burada karşılıyoruz. Kendilerine ‘hoşgeldiniz’ diyerek güller sunduk. Ebeveynleriyle birlikte onları karşıladık ve burada emin ellerde olduğunu gösterdik. 4 yıl boyunca ilimizde bizlere hizmet edeceklerdir. Biz hep onların yanlarında olacağız. Öğretmen arkadaşlarımızın ilimize gelirken kendilerini yalnız hissetmemeleri anlamında, moral ve motivasyonlarını yüksek tutma anlamında bu ve buna benzer etkinlikleri sürekli devam ettireceğiz” dedi.

“Çiçeklerle karşılandık”
Yozgat’tan Muş’a gelen öğretmenlerden Büşra Abacı da Ertuğrul Gazi İlkokuluna atandığını belirterek, “Çiçeklerle karşılandık. Motivasyonumuz yükseldi. Şu an heyecanlı bir şekilde göreve başlamayı bekliyoruz" diye konuştu. Görevini heyecanla yapmak için sabırsızlandığını anlatan öğretmenlerden Yasemin Dolan ise çiçeklerle karşılandıkları için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar