Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

Yozgat'ta Öğretmenler Günü kutlamaları

Yozgat'ta Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları, Valilik Konferans Salonunda kutlama programı devam etti.

Yozgat'ta Öğretmenler Günü kutlamaları
24 Kasım 2021 14:02
974

Ergül Mobilya

Yozgat'ta Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Öğretmenler Günü kutlamaları, Valilik Konferans Salonunda devam etti.

Burada konuşan Vali Ziya Polat, bütün öğretmenlerin gününü kutladı.

Polat, öğretmenliğin çok zor ama o kadar da güzel bir meslek olduğunu belirtti.

Devletin emrinde, milletin hizmetinde nesiller yetiştirmek bilinciyle yola çıkmak gerektiğini belirten Polat, "Her şartta, yer yerde bizler devletimizin yanındayız. Bu bayrak için seve seve canını veren nesiller olduk, nesiller yetiştireceğiz. Devletimizi en iyi yerlere ulaştırmak için hep beraber 'sevdamız eğitim' diyerek çocuklarımızı en iyi şartlarda yetiştirmek zorundayız." dedi.

Öğrencilerin şiir okumasının ardından mesleğe yeni başlayan 16 öğretmen yemin etti, emekli öğretmenlere plaket takdim edildi ve Öğretmenler Korosu konser verdi.

Törene, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, daire müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar