Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'lı Yasin Durusoy Teknofest finalinde

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Sağlıkta Yapay Zeka Yarışmasında İYF’ye Bağlı İstanbul Yozgatlı Üniversite Öğrencileri Derneği Üyesi Yasin Durusoy ve Kayserili arkadaşı Nevin Şehbal Soyuslu ile geliştirdiği yapay zeka modeli ile finallere katılma hakkını kazandı.

Yozgat'lı Yasin Durusoy Teknofest finalinde
31 Ağustos 2021 22:37
1631

Ergül Mobilya

21-26 Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST 2021 Sağlıkta Yapay Zeka Yarışmasında beyin tomografileri üzerinde inme bulgularının tespitini yapabilen yapay zeka geliştirilmesi hedefleniyor.
Sağlık alanındaki yapay zeka ve teknolojik gelişmelerin önemini vurgulayan Çapa Tıp Fakültesi’nde öğrenci olan Yozgat'lı Yasin Durusoy “AIMed takımı olarak geliştirdiğimiz yapay zeka modeli ile bu yarışmaya katılarak 229 takım içerisinden 21-26 Eylül’de yapılacak olan final yarışmasına katılmaya hak kazandık. İnmenin erken teşhisinde kullanılabilecek, hastaların sağlığına olumlu yönde etki edecek ve doktorlara yardımcı olacak bu sistemi multidisipliner çalışma ile çok daha başarılı hale getirmeyi hedefliyoruz.” ifadesini dile getirdi.

Konuyla ilgili olarak İstanbul Yozgatlılar Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Yılmaz; “ Farklı alanlarda olmalarına rağmen bir araya gelerek üniversite yıllarında multidisipliner çalışma gerçekleştiren bu iki gencimizin yanında olduğumuzu bilmelerini isteriz. Her alanda çalışma yapmak isteyen gençlerimize destek olmayı sürdürdüklerini ve yeni dönemde de öğrenci yurdumuzun kapılarının onlara her zaman açık" dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar