Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

Yozgat İl Müftülüğü'nden Afet Farkındalık Eğitim Semineri

2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı dolayısıyla Yozgat İl Müftülüğü personellerine Afet Farkındalık eğitimi semineri düzenlendi.

Yozgat İl Müftülüğü'nden Afet Farkındalık Eğitim Semineri
26 Ekim 2021 11:38
1765

Ergül Mobilya

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Başkanlığı tarafından ilan edilen "2021 Afet Farkındalık Eğitim Yılı" faaliyetleri kapsamında Yozgat İl Müftülüğü bünyesinde görev yapan personellere yönelik eğitim semineri Yozgat Büyük Sinema ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Ali GÜLDEN, afetler konusunda bilinçlenmenin öneminden bahsetti. Afet farkındalığının toplumsal olarak hızlı bir şekilde kazanılması gerektiğine dikkat çeken Gülden, "Deprem değil ihmal öldürür. Öncelikle evlerimizi depreme dayanıklı yapmalıyız. İçerisindeki eşyaları sabitlemeli, deprem çantasını evimizde hazır bulundurmalıyız. Afet sonrasında aile bireyleri ile buluşma planı yapmalı, toplanma alanları önceden öğrenilmeli, kısaca farkındalık kazanılmalıdır. Toplumumuz bu gibi durumlarda biz din görevlilerinden Manevi Rehberlik ve Destek adına daha fazla beklenti içerisindedir’’ dedi.
 
 
Yozgat İl Vaizi Muhammed ARSLAN ve Hacı Mehmet TAŞÇI tarafından Afet Farkındalık sunumu yapıldı. Sunumda Afet Farkındalık Eğitimi, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Tanıtımı, Psikolojik İlk Yardım, Afet ve Afet Sonrası Manevi Danışmanlık ve Rehberlik Uygulamaları ile Afetlerin İnsan Psikolojilerine Etkileri gibi konular anlatıldı. Afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri, afet sonrası için yapılması gereken planlamalar, afetlerden en az zararla kurtulabilmek için alınması gereken tedbirlere değinildi. 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar