Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat'ı temsil ettiler; üçüncü oldular

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ali Özbay ve danışman öğretmeni Kübra Gemalmaz Değer-nâme projesiyle Kayseri bölge finalinde üçüncü oldu.

Yozgat'ı temsil ettiler; üçüncü oldular
19 Mart 2022 13:28
1648

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen '53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması'nda Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ali Özbay ve danışman öğretmeni Kübra Gemalmaz Değer-nâme projesiyle Kayseri bölge finalinde 3.oldu. Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen '53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri Bölge Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi, Kayseri’de düzenlenen 53. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri yarışmasında Yozgat’ı temsil etti. Yarışmaya 963 projeyle başvuru yapılırken, bu başvurular arasında 12 alandan 101 proje sergisi gerçekleştirildi.

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ali Özbay ve danışman öğretmeni Kübra Gemalmaz Tübitak 2204-A kapsamında Türk Dili ve Edebiyatı alanında hazırlamış oldukları Değer-nâme projesiyle Kayseri bölge finalinde üçüncülüğü elde etti. Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merke zi öğrencisi Ali Özbay ve danışman öğretmeni Kübra Gemalmaz tarafından hazırlanan projede Divan şiiriyle değerler eğitimini yaygınlaştırmayı amaçlayan projede divan edebiyatına ait şiirler değerler eğitimi kapsamında analiz edildi. Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Abdukadir Koyuncu, yarışmada dereceye giren öğrenci Ali Özbay ve danışman öğretmeni Kübra Gemalmaz’ı tebrik etti.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar