Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Bozok Üniversitesi yeni bir fakülte açıyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlileri ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Rektör Karadağ gerçekleştirdiği toplantıda, Üniversitenin Hukuk Fakültesi bölümüne 2022 yılında öğrenci almayı hedeflediğini açıkladı.

Yozgat Bozok Üniversitesi yeni bir fakülte açıyor
15 Haziran 2021 18:29
2219

Ergül Mobilya

Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan İşgüzar da yer aldı. Rektör Karadağ, burada yaptığı konuşmada; Yozgat Bozok Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi Hukuk Fakültesi özelinde de kararlı bir şekilde başarıya odaklandığını ifade etti.
Karadağ:“Adalet Mülkün Temelidir” düsturundan yola çıkarak Üniversitenin Hukuk Fakültesi’nin de temellerinin sağlam atılması gerekliliğine vurgu yapan Karadağ, 2022 eğitim-öğretim yılında Hukuk Fakültesi’ne öğrenci almayı planladıklarını söyleyerek sözlerine devam etti."


"Sizin gibi değerli 26 akademisyen arkadaşımızın nitelikli ve donanımlı şekilde yetişerek aramıza katılması ile Hukuk Fakültemizin geleceği güçlü bir şekilde inşa edilecektir. Hukuk Fakültemizin gelecek vizyonu için sizlerin katkıları oldukça önemli. Geleceğin hukuk alanında söz sahibi olacak öğrencileri, sizin rahlenizden geçerek bu ülkenin adaletini sağlam temeller üzerine inşa edecek. Bizi tercih edecek öğrencilerimizin donanımlı birer birey olarak yetişmesinde sizlerin önemli katkıları olacaktır. Bu amaçla sizlerle bugün bir araya gelerek tanışmak istedik. Birçoğunuzun eğitimleri devam ediyor. Doktora sonrası bizimle çalışma zorunluluğu olan arkadaşlarımızın dışında Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih edecek, şartları uyan araştırma görevlilerimiz için Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından herhangi bir kontenjana tabi olmadan kadro tahsisi yapılacaktır. Bu sizler için büyük bir avantaj ve ayrıcalıktır. Sizlerden beklentimiz Yozgat Bozok Üniversitesi kimliği altında çalışmanızdır.” sözleri ardından Rektör Karadağ Toplantı sonrası ve beraberindeki heyet, Yozgat Adalet Personel Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti.Ziyarette Adalet Personel Eğitim Merkezi Başkanı Cumhuriyet Savcısı Mustafa Özden, Adalet Bakanlığı’nın yargı hizmetlerini etkin ve verimli bir hale getirmek amacıyla yardımcı yargı personelinin eğitilmesi amacıyla kurduğu Yozgat Adalet Personel Eğitim Merkezi’nin fiziki yapısı ve genel donanımı hakkında bilgiler aktardı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar