Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Organ Nakli Bağış Haftası Afiş Sergisi Düzenlendi

Yozgat Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı öğrencileri tarafından “3-9 Kasım Organ ve Doku Bağışı Haftası” kapsamında organ bağışına dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sergi açıldı.

Yozgat Bozok Üniversitesi'nde Organ Nakli Bağış Haftası Afiş Sergisi Düzenlendi
05 Kasım 2021 10:41
2155

Ergül Mobilya

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde düzenlenen sergi açılışına, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Araştırma ve Uygulama Hastanesi  Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yeşim Andıran Şenaylı  ve öğrenciler katıldı. 

Sergi açılışında konuşan ve organ bağışı noktasında insanları duyarlı olmaya davet eden Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ,  "Ülkemizde her yıl 3- 9 Kasım organ bağışı haftası olarak kutlanmakta. Üniversitemizde de hafta kapsamında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimiz tarafından halkımızın organ bağışı konusunda bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması amacıyla bir sergi düzenlendi. Resim sergisini çok anlamlı buluyorum. Sergide organ naklinin anlamını ve önemini anlatmak, organ bağışı bilincini geliştirmek, organ ve doku bağışı konusunda teşvik etmek gibi çok anlamlı fotoğraflar var. Öğrencilerimizin çeşitli gün ve haftalar vesilesi ile farkındalık oluşturacak çalışmalar gerçekleştirmesinden mutluluk duyuyorum. Bağışlanan her organın kurtarılan bir hayat olduğunu unutmamak gerekiyor. Organ nakli bekleyen binlerce hasta için umut olmak üzere tüm halkımızı organ ve doku bağışı konusunda daha bilinçli olmaya ve bağışta bulunmaya davet ediyor, serginin açılmasında emeği geçen  başta öğrencilerimiz olmak üzere çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyorum ”dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar