Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

YOBÜYÖS ve TÖMER sınavı yapıldı

Yozgat Bozok Üniversitesi uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında 6-7 Eylül 2021 tarihleri arasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de YOBÜYÖS ve TÖMER Türkçe Dil Yeterlik (C1) Sertifika sınavı 350’ye yakın adayın katılımı ile gerçekleştirildi.

YOBÜYÖS ve TÖMER sınavı yapıldı
10 Eylül 2021 18:30
617

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Yozgat Bozok Üniversitesi ve ülkemizde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin belirlenmesi için gerçekleştirilen Yozgat Bozok Üniversitesi Yabancı Uyruklu Sınavına (YOBÜYÖS) Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve beraberinde sınavı gerçekleştirmek üzere Bozok Üniversitesi Sınav Koordinatörleri olarak Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gürsel Güler, Dr. Öğr. Üyesi Gözde Sırgancı, Arş. Gör. Dr. Ayşegül Sefer ve Uzaktan Eğitim Merkezi’nde görevli Öğr. Gör. Muhammed Veyis Kılınçer katıldı.
Ülkemizde yabancı uyruklu ve Türk Cumhuriyetlerinden öğrencilerin eğitim-öğretim görmesinin önemine değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin uluslararası ölçekte tanınırlığını arttırmaya yönelik çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.


Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Uluslararasılaşma çalışmaları kapsamında Üniversitemiz tarafından ilk kez Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (YOBÜYÖS) sınavının Türkiye’de 8 ilde daha sonra Batı Afrika’da yer alan Mali Cumhuriyetinde şimdi de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de başarı ile tamamlandığını belirtti. Yabancı uyruklu ve Türk Cumhuriyetlerinden gelecek öğrencilerimiz ile oluşturulacak duygusal bağ ve Üniversitemizin öğrencilerimize verdiği donanımlı eğitim ile ömür boyu sürecek bir kültür ve bilim temsilciliğinin adımının atılmış olacağını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversite olarak bundan sonraki süreçte Afrika, Asya ve Balkanlar’da kurum ve kuruluşlar ile işbirliği içinde yine görevlendireceğimiz arkadaşlarımızla YOBÜYÖS’ü çok geniş bir yelpazede uluslararası boyuta taşıyacağız.” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar