Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

YOBÜ'DE Uluslararası Öğrencilerle Tanışma programı düzenlendi

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, hayırsever iş insanı Bilal Şahin’in de katkıları ile üniversitemizde  öğrenim gören uluslararası öğrencilere yönelik “Uluslararası Öğrencilerle Tanışma Programı” düzenlendi.

YOBÜ'DE Uluslararası Öğrencilerle Tanışma programı düzenlendi
02 Kasım 2020 12:14
578

Ergül Mobilya

2020-2021 eğitim-öğretim yılında üniversitemizde eğitim görmeye hak kazanan uluslararası öğrenciler ile  tanışma toplantısı Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesislerinde yapıldı. Programa  Yozgat Valisi Ziya Polat , Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları  Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Üniversitemiz Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen,  Hayır sever iş insanı Bilal Şahin ,   Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi  (TÖMER) Müdürü Doç. Dr. Fahri Şeker ile çok sayıda uluslararası  öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Üniversitelerin uluslararası düzeyde görünür olması açısından uluslararası öğrenci sayısının fazla olmasının önemli olduğunu söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Memleketlerinizi aratmayacak bir ortamda eğitim öğretim göreceksiniz”

Üniversite yönetimi olarak Yozgat Bozok Üniversitesinde eğitim gören uluslararası öğrenci sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemizde 2020 yılı sonu itibari ile 500 , 2021 yılı sonu itibari ile de 2 bin uluslararası  öğrenciye kavuşmak istiyoruz.  Yozgat Bozok Üniversitesinin bir öğrencisi olarak sizleri Yozgat’ta görmekten mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugün sizlerle birlikte olmamızın amacı Yozgat Milletvekilimiz, Valimiz, Belediye Başkanımız  ve üniversitemize sürekli katkı sağlayan hayırsever iş insanımızla sizleri tanıştırmak ve Yozgat mülki amirleri ve önde gelen insanları ile sizlerin yanınızda olduğumuzu göstermekti”dedi.  Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ konuşmasının devamında şunları söyledi ;  Bizler  sizleri çok seviyoruz. Kendi memleketlerinizdeki huzurunuz, güveniniz ne ise Yozgat’ta da aynı huzur ve güveni bulacak, memleketlerinizi aratmayacak bir ortamda olacaksanız. Yozgat sizin ikinci memleketiniz olacak. Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü olarak size her açıdan kucak açtığımızı bilmenizi isterim. Yozgat Bozok Üniversitemizin hangi alanında okursanız okuyun sizleri en iyi şekilde yetiştireceğiz.  Sizler bizim kültür elçilerimizsiniz. Memleketlerinize gittiğinizde hem bizi temsil edeceksiniz hem de kendi ülkenize çok büyük değer katacaksınız. Yozgat Bozok Üniversitesini tercih ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, sizlerle sürekli beraber olup, sizlerin sorun ve beklentilerinizi dinleyeceğimizi varsa çözümler  üreteceğimizi söylemek isterim.

Hayırsever İşadamı  Şahin’den öğrencilerimize destek

Uluslararası öğrencileri çok sevdiğini ifade eden Hayırsever iş insanı Bilal Şahin de,  “Sizler bizim kültür elçimiz, misafirimiz, kardeşimiz, canımız her şeyimizsiniz. Bir iş insanı olarak her zaman imkanlarımız dahilinde sizin yanınızda olmaya ve sizlere destek olmaya çalışacağım”  dedi. 

 Belediye Başkanı Köse: “ Sizleri hemşerimiz olarak görüyoruz”

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse de ,  “Sizleri burada misafir öğrenciler olarak değil birer hemşerimiz olarak görüyor ve bundan sonra da görmek istiyoruz. Bir ihtiyacınız isteğiniz olur ise Yozgat Belediyesi olarak her zaman emrinizde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sizleri eğitim öğrenim süreniz tamamlanıp mezun olduğunuzda buradan  memnun ve  mutlu bir şekilde uğurlamak istiyoruz“ dedi.

Milletvekili Başer:  “Yozgat, güven, huzur ve kardeşlik şehri”

Yozgat Milletvekili Av. Yusuf Başer de  “Yozgat Bozok Üniversitesi'ne gelen uluslararası öğrencileri misafir olarak  değil,  evlat, kardeş olarak görüp  sevgi ve saygı ile kucakladıklarını söyledi. Başer, “Yozgat Bozok Üniversitesinde başarılı bir şekilde eğitim almanız için her tülü imkan sizler için sağlandı. Yozgat Türkiye’de en güvenilir ve huzurlu il ve Üniversitemiz ise Türkiye'de örnek üniversitelerden bir tanesi. Yozgat, güven, huzur ve kardeşlik şehri. Burada huzur ve güven ortamında eğitim alacaksınız.  Buradan mezun olup gittiğinizde sizler hem Türkiye’nin hem de Yozgat’ın birer kültür elçisi olacaksınız. Yozgatlılar olarak bizler her zaman sizlerin  emrinizdeyiz.”  diye konuştu.

Vali Polat: “ Öğrencilerimizin Yozgat’ın tarihi, turistik, doğal ve coğrafi güzellikleri ile kültürünü tanımalarını istiyoruz”

Yozgat Valisi Ziya Polat da,  uluslararası öğrencileri  Yozgat’ta misafir etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek,  “Şu an Yozgat Bozok Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerimiz Türkçe eğitimi alıyorlar. Burada eğitimlerine devam edecekler. Öğrencilerimiz burada oldukları süre zarfında Yozgat’ın tarihi, turistik, doğal ve coğrafi güzellikleri ile kültürünü tanımalarını istiyoruz. Yozgat’ın tüm güzellikleri görmeye yaşamaya keşfetmeye çalışın. Yozgat’ta mutlu olun, mutlu yaşayın ifadelerini kullandı.

Program sonrası Üniversitemiz Rektörlüğü ve Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar