Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Yazıcı: Sevgi ve Hasretle Okullarımızda Hazırız

Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği 2021-2022 Eğitim öğretim takvimi çerçevesinde 6 eylül pazartesi günü 6.008 okul öncesi, 42.249 temel eğitim , 23.161 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 71.419 öğrenci eğitime başlayacak.

Yazıcı: Sevgi ve Hasretle Okullarımızda Hazırız
03 Eylül 2021 17:46
262

Ergül Mobilya

Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okulları ziyaret ederek, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen kriterlere uygun alınan önlemler ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, okulların yöneticilerinden bilgiler aldı.

Yazıcı, '' Bakanlığımızca okullarımızda uyulması gereken salgın kuralları çerçevesinde tüm önlemlerimiz alınarak, okullarımızın  temizlik malzemeleri ve dezenfektan ihtiyaçları Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından gönderilen ödeneklerle temin edilip, okullara gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize gönderilen ücretsiz kitaplar geleceğimizin teminatı yavrularımızın sıralarında onları beklemektedir.'' dedi.

İlimiz geneli tüm okularda öğrencilerin kullanacağı dezenfektanlar ortak kullanım alanlarına yerleştirilerek, uyarı levhalarının asıldığını belirten Yazıcı, sağlıklı bir ortamda en üst seviyede eğitim öğretim süreçlerinin sorunsuz devam etmesi için gerekli her çalışmanın yapıldığını dile getirdi. Tüm veli ve vatandaşlarımızı salgınla ilgili kurallara riayet etmeye davet eden Yazıcı, okularda eğitimin sağlıklı bir şekilde devam etmesinin yetişkinler olarak salgın kurallarına uyulmasına bağlı olduğunu belirtti. Ayrıca öğrencilerin salgından olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek maksadıyla okularda dersler ile koordineli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin planlanmasının da yapıldığını belirten Yazıcı, 2021-2022 eğitim öğretim yılının Ülkemize, ilimize, yönetici, öğretmen, çalışan, öğrenci ve velilerimize sağlık, başarı ve huzur getirmesi temennisinde bulunarak, hayırlı olmasını diledi.

 

 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar