Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Vali Polat üniversitelilerle bir araya geldi

Yozgat Valisi Ziya Polat, kariyer günleri kapsamında Bozok Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi.

Vali Polat üniversitelilerle bir araya geldi
09 Haziran 2022 09:18
177

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Öğrencilere çalışmanın öneminden bahseden Vali Polat, kapılarının da gönüllerinin de her zaman açık olduğunu söyledi.

Yozgat’ta toplumun her kesimiyle yakın diyalog ve iletişim kuran Yozgat Valisi Ziya Polat bu kez de Üniversite öğrencileri ile buluştu.
Üniversite Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen kariyer günleri etkinliğine; Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, fakülte dekanları, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenciler katıldı.
Söyleşi öncesi konuşan Rektör Karadağ, Üniversite Kariyer ve Mezun Merkezi tarafından Yozgat’ın değerleri, siyasileri, bürokratları ve ünlü sanatçılar ile kariyer günleri etkinlikleri kapsamında öğrencilerin geleceklerine yön vermeleri açısından birçok etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Rektör Karadağ, Kariyer günleri düzenlemelerindeki amacın toplumun farklı kesimlerinden isimleri davet ederek onların başarı hikâyelerini öğrencilerle buluşturmak istediklerini ifade etti.
Sözlerine “en sevdiğim yerde, üniversitede olmaktan mutluluk duyuyorum” diyerek başlayan Yozgat Valisi Ziya Polat, 20 binin üzerinde öğrencisiyle Yozgat’a değer katan Yozgat Bozok Üniversitesi camiası ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.


Çocukluk yıllarından, öğrencilik ve üniversite eğimine kadar geçen sürede yaşadıklarını ve meslek hayatından örnekleri öğrencilerle paylaşan Vali Polat konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnsan hayatında zor ve engebeli yollar vardır. Bu zor yolları güzelleştirmenin yolu insanın elindedir. İnsan istediği hedef ulaşmak için çok çalışmalı ve gayret göstermeli. Rabbim bana bu milletin duasını almak, bu millete hizmet etmek için en güzel mesleği nasip etti. Sizlerde kendinize bir hedef belirleyerek o hedefe emin adımlarla ilerleyin. Bunun için çok çalışın. Yapacağınız her işte mesleğinizi, insanımızı, milletimizi ve devletimizi sevin ve her şartta ben görev yapmaya hazırım, demeyi kendinize şiar edinin. Aslından annem-babam benim doktor olmamı istedi ama Rabbim bana kaymakamlık, şimdi de valilik nasip etti. Valilik ulaşılamayan bir makam değil. Kapımız ve gönlümüz her zaman sizlere açık. Ben asla ulaşılamayan bir insan olmadım. Devamlı sahada milletimizin yanında oldum. Rabbimiz bize bu makamları nasip etti. Devletimiz ve milletimiz bizden razı olsun başka bir şey istemiyorum. Devletin emrinde milletin hizmetindeyiz”
Yozgat Valisi Ziya Polat programın sonunda öğrencilerin sorularını cevapladı.
Program sonunda Rektör Karadağ Yozgat Valisi Ziya Polat’a günün anısına hediye takdiminde bulundu.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar