Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
TÜBİTAK araştırma yarışmasında Utku Türkiye İkincisi oldu
14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İlimizi temsil eden Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi 8. Sınıf Öğrencisi Ömer Utku ÜNAL, matematik öğretmeni Erhan Koç'un danışmanlığında Matematik alanında Türkiye İKİNCİLİĞİ elde etti. 
TÜBİTAK araştırma yarışmasında Utku Türkiye İkincisi oldu
02 Aralık 2020 16:26
518

Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi 8. Sınıf Öğrencisi Ömer Utku ÜNAL, matematik Öğretmeni Erhan Koç'un danışmanlığında Matematik alanında Türkiye ikinciliği elde etti.  

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı'nca Biyoloji, Coğrafya, Değerler Eğitimi, Fizik, Kimya, Matematik, Tarih, Teknolojik Tasarım, Türkçe ile Yazılım alanlarında Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması her yıl düzenlenmektedir.
Bu yıl yarışmaya 3.123 farklı okuldan 11.446 kız ve 9.514 erkek olmak üzere 20.960 öğrencinin hazırladığı 15.661 proje başvurusu alındı.
Proje başvurularının Adana, Ankara, Bursa, Erzurum, İstanbul Asya, İstanbul Avrupa, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun ve Van olmak üzere 12 bölge merkezinde ön değerlendirmesi yapılmış ve ön değerlendirmeyi geçen 1.200 projenin sahibi öğrenciler, 13-14 Ekim 2020 tarihleri arasında bölge yarışmalarına katıldı. Bölge değerlendirmelerinde finalist olarak belirlenen 180 proje, 26-27 Kasım 2020 tarihleri arasında çevrimiçi olarak final değerlendirmesine katıldı.
Bu yıl final yarışmasına 54 ilde bulunan 130 farklı okuldan toplam 281 proje sahibi öğrenci katıldı. Final yarışmasına katılan 180 projeden 10'u Birincilik, 20'si İkincilik, 30'u Üçüncülük ve 30'u Teşvik olmak üzere toplam 90 projenin sahibi 139 öğrenci ödül kazandı.

14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında İlimizi temsil eden Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi 8. Sınıf Öğrencisi Ömer Utku ÜNAL, matematik öğretmeni Erhan Koç'un Danışmanlığında Matematik Alanında Türkiye İKİNCİLİĞİ elde etti. 


ÜÇGENLERİ SINIFLANDIRMA VE SÜPER-MEGA ÜÇGENLERLE ŞİFRELEME adlı projesi ile Türkiye Finallerinde TÜRKİYE İKİNCİLİĞİ elde eden  Ömer Utku ÜNAL'ı, Danışman Öğretmen Erhan KOÇ'u, Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezimiz Yönetici ve öğretmenlerini tebrik eder, başarı ve gayretlerinin devamını dileriz.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar