Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Sorged'in projesi bakanlıktan onaylandı
Sorgun Gençlik Derneği tarafından “Genç Değişim, Genç Gelişim!” başlıklı proje Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylandı.
Sorged'in projesi bakanlıktan onaylandı
08 Aralık 2020 11:10
499

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, proje destekleriyle, her alanda üreten, fikir geliştiren, ihtiyaçlara yönelik öncü bir rol üstlenmek isteyen, dünyaya karşı kendini sorumlu hisseden bütün gençlerin yanında olduğunu vurguladı.  Bakan Kasapoğlu, bu yıl Gençlik Projeleri Destek Programı çağrısına 4 binin üzerinde rekor sayıda başvuru geldiğini, bu projeler içerisinden ise 765 projeye destek vereceklerini bildirdi. 

Sorgun Gençlik Derneği Başkanı Halil Uğuz proje hakkında yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi.

Uğuz ”Proje kapsamında gençlerin kişisel ve kişilerarası becerileri arttırmaya yönelik çalışma ziyaretleri, fuar, çalıştay, kariyer günleri, eğitimler ve çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu kapsamda; gençlerin iletişim becerileri, takım çalışması, organizasyon becerileri, problem çözme becerisi, kriz yönetimi, liderlik, analitik düşünce, sosyal girişimcilik gibi bilgi, beceri ve yeterlilikleri gelişecek. Proje faaliyetlerimiz Sorgun Gençlik Merkezi ortaklığında yürütülecektir. 12 ay sürecek proje faaliyetlerinden Yozgat bölgesinde ikamet eden, yaklaşık 750 genç faydalanacaktır.

Projemizin ilimize ve gençlere hayırlı olmasını diliyor, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar