Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

Saraykent Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Afete Hazırlık Eğitimi semineri düzenlendi

Saraykent Şehit Beytullah Yeşilay İmama Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen eğitime İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan, Şube Müdürleri,  öğretmenler ve idareciler katıldı.

Saraykent Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Afete Hazırlık Eğitimi semineri düzenlendi
21 Ekim 2021 09:45
1874

Ergül Mobilya

Yozgat'ta yapılan eğitici seminerine katılan Halk Eğitim Müdürü Adem Şahin tarafından verilen eğitimde afet öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri anlattı.

Adem Şahin afet eğitimiyle ilgili olarak, " Afetler, insanların korkulu rüyası gibidir. Ne zaman ortaya çıkacağı bilinmez ve insanların afetlere nerede, nasıl yakalanacağı belli değildir. Bu durum, afet eğitiminin önemini gözler önüne sermektedir. Son günlerde yaşanan depremler sebebiyle de afet bilinci kazanmanın ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmaktadır. Temel afet eğitimi, deprem başta olmak üzere sıkça rastlanan afetlere yönelik temel eğitimleri içeren programlardır. Afetlerin öncesinde, afetler sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda toplumu bilinçlendirme faaliyetleridir. Bu eğitim, topluma afet bilinci kazandırılmasını hedeflemektedir. Afet durumunda toplumsal farkındalığa ulaşmak, afet risklerine karşı bilinçlenmek, afet risklerinin ortadan kaldırılması veya azaltılmasını sağlamak gibi hedefler de içermektedir.Afetlerin ilk 72 saati için hazırlıklı olunması, afetlerde doğru davranışların öğrenilmesi ve bunların uygulaması gibi hedefleri de bulunmaktadır. Eğitimlerin; afetlere karşı yapılacak hazırlıklarda toplumsal güç birliği oluşturulması, afet risklerinin toplumsal güç birliği ile azaltılması gibi sağlık, ekonomi ve sosyal açıdan birçok faydası bulunmaktadır.” dedi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar