Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
media/user/2020/08/04082020-5f29648a5313d.png
Advertisement Advertisement

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Her Öğrenci Varlığıyla Değerlidir

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, okuldaki bölümlerde incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı: Her Öğrenci Varlığıyla Değerlidir
27 Ekim 2021 11:37
1700

Ergül Mobilya

Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleriyle bir araya gelen Yazıcı, her öğrencinin varlığıyla değerli olduğunu belirterek, Ülke açısından üretimin önemini vurgulayıp ''Üretimde akla ilk olarak hammadde ve bu hammaddeleri işleyip ürüne dönüştürecek iş gücü, yani kalifiye eleman ihtiyacı gelmektedir. İşte Meslek Liselerimiz sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesinde lokomotif görevi görmekle birlikte salgın sürecinde üretime sağladıkları katkılarla önemi her geçen gün artmaktadır.'' dedi.

Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, öncelikle her bir öğrencinin meslek lisesini seçtiklerinden dolayı en az bir meslek sahibi olarak gördüğünü ve mesleklerini en iyi şekilde yapıp, üretime ve Cennet Vatanımıza sağlayacakları katkılarından hiç şüphesinin olmadığını dile getiren Yazıcı, Meslek Lisesi öğrencilerinin Ülkenin geleceği için çok değerli olduğunu vurguladı. Sanayi, eğitim, hizmet, turizm, gıda vb. bir çok sektörde Meslek Liselerinin bir çok başarıya imza atarak, sektörlerdeki kaliteyi her geçen gün artırdığını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, öğrencilerle sohbet edip istek ve önerilerini dinledi. Ayrıca Yazıcı, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Milli Eğitim Bakanlığı için 2.500 adet öğrenci masa sırası yapıp teslim ettiğini, 2.500 adet ise sipariş aldığını , Anaokulları için 1.200 adet denge tahtası ve  Merkezdeki okullar için 125 adet pedallı dezenfektan aparatı ürettiğini söyleyerek, okullardaki ihtiyaç duyulan eğitim araç ve gereçlerin üretimi ve tamirinin de yapıldığını dile getirdi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar