Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, Üniversiteye TÖMER binası yaptırıyor

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin Yozgat Bozok Üniversitesi'ne Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi binası yapmak için kolları sıvadı.

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, Üniversiteye TÖMER binası yaptırıyor
27 Mayıs 2021 13:51
1452

Ergül Mobilya

Türkiye'de üniversite eğitimi almak isteyen uluslararası öğrencilere kapılarını açan Yozgat Bozok Üniversitesi, 40 ülkeden 150 öğrenciye ev sahipliği yapıyor.
Azerbaycan, Türkmenistan gibi başta Türk Cumhuriyetleri olmak üzere Filistin, Irak, Mısır, Suriye, Afganistan, Cibuti gibi ülkelerden gelen uluslararası öğrenciler yükseköğrenim hayatını Yozgat’ta sürdürüyor.

Uluslararası öğrenciler, Bozok Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (BOZOK TÖMER) Türkçe öğrendikten sonra kazandıkları fakültelerde eğitimlerine başlıyor.

Yozgat’ta eğitim başta olmak üzere il genelinde yaptığı hayır hizmetleri ile herkesin sevgi ve saygısını kazanan Hayırsever İş insanı Bilal Şahin, üniversiteye hizmetlerine bir yenisini daha ekliyor. Yozgat’ta öğrenim gören uluslararası öğrenciler için Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (BOZOK TÖMER) binası yaptırıyor. İçerisinde kütüphane, ,bilgisayar odası, amfi ve sınıfların olacağı Bozok Tömer binası inşaatı başladı.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar