Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Gedikhasanlı E-Twinning projesiyle dünyaya açılıyor

‘Masalina’ isimli e Twinning projesi kapsamında Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İlkokulundan Şeyma Çevik ve Türkiye ‘nin değişik illerinden 11 öğretmen yürütüyor. Gerçekleştirilen projeyle Gedikhasanlı dünyaya açılıyor.

Gedikhasanlı E-Twinning projesiyle dünyaya açılıyor
08 Aralık 2021 15:53
2273

Göktürk VIP Özel Güvenlik

‘Masalina’ isimli e Twinning projesinde toplam 11 öğretmen yer alıyor. Yozgat Sorgun Gedikhasanlı Şehit Mustafa Önder İlkokulundan Şeyma ÇEVİK;  Düzce Mevlana Mesleki Ve teknik Anadolu Lisesinden Bahriye SEZGİN; Zonguldak Mehmet Akif Ersoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden; Merve KOÇAK ve Ebru AR, Çaycuma Anaokulundan; Gökçe TUNCEL, Perşembe Anaokulundan; Canan AKKUZLU ve Akçahatipler İlkokulundan Şule ÇİÇEKÇİ; Saltukova Çocuklar Gülsün Diye Anaokulundan Ebru ERTOP çalışma da yer alıyor.

Projeye Romanya’dan Mariana ANTONOV;  Polonya’dan Katarzyna ANDRYCHOWSKA;  İspanya’dan Marina Pardo GARCİA katılım sağlamakta. Proje çalışmasına lise, okulöncesi ve ilkokul seviyelerinden öğrenciler katılım sağlıyor.

Projenin uygulama ve tasarım aşamasında 14-16 yaş, uygulama sürecinde ise 4-10 yaş aralığında olan öğrenciler yer alıyor. 4-10 yaş çocuklarına verilecek olan değerler eğitimi çocukların tüm gelişimleri açısından önem taşıyor. Eğitim sisteminin öğretim programının tüm kademelerinde projede ele alınan değerlerin var olması öğrenme ve pekiştirmeyi arttırması hedefleniyor.


Seçilen kukla ve çeşitli etkinlikler ile 4 ay boyunca her ay 4-10 yaş öğrencilerine bir değerden bahsedilecek ve öğrencilere sorumluluk verilerek yine her ay bir değer işlenecek. Ayın sonunda ise ele alınan değerin öğrenilmiş düzeyinin ölçümü yapılacak.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar