Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
BOZOK ÜNİVERSİTESİ “GENÇ VİZYON” PROGRAMINA KATILDI
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ülke Tv’de yayınlanan “Genç Vizyon” programına konuk oldu.
BOZOK ÜNİVERSİTESİ “GENÇ VİZYON” PROGRAMINA KATILDI
10 Ağustos 2020 12:30
437

Ergül Mobilya

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ülke Tv’de yayınlanan “Genç Vizyon” programına konuk oldu.

Eğitimci yazar Süleyman Beledioğlu ve İletişim Uzmanı İsmail Yolcu’nun hazırladığı, ‘Genç Vizyon’ programında, Prof. Dr. Ahmet Karadağ aday öğrencilere seslenerek üniversite tercih süreci ve Bozok Üniversitesi hakkında bilgiler verdi.

Üniversite tercih sürecinde yaşanan kaygı ve stresi en aza indirgemek ve gençlerin istedikleri hedefe ulaşması için altın değerinde tavsiyelerin verildiği programda, Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Bozok Üniversitesi’nin fiziki durumu, teknik altyapısı, öğretim kadrosu, akademik bölümleri yanında üniversitenin sosyal imkânları, ulaşım ve barınma olanakları hakkında detaylı bilgiler verdi.

14 fakülte, 4 yüksekokul ve 9 meslek yüksekokulu ile eğitim öğretim hayatına devam üniversitemizin ihtisas üniversitesi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Ahmet Karadağ, üniversitemizin bölgesinde güçlü ve marka üniversite olma yolunda hızla ilerlediğini, üniversitemizi tercih edecek aday öğrencilerin de bu hususu göz önünde bulundurmaları gerektiğine dikkat çekti. Endüstriyel kenevir alanında ihtisaslaşan üniversitemizin kısa orta ve uzun vadede planlanan çalışmaları hakkında bilgiler veren Karadağ, kısa vadede sıvı sabun ve kenevir katkılı ekmek üretimine geçtiklerini ifade etti.

Pandemi sürecinde Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinin kilit bir rol üstlendiğine değinen Karadağ, bu zorlu süreci hem sağlık hem de eğitim anlamında başarı ile yürüttüklerini söyledi.

Programın sonunda tercih sürecinde olan tüm öğrencileri, kararlılıkla başarıya sloganıyla huzurlu bir şehirde, Yozgat Bozok Üniversitesi Ailesi çatısı altında buluşmaya davet etti.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar