Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bozok Üniversitesi Beem Takımı'nın gözü zirvede

“BEEM Takımı” bugün Kocaeli’de başlayan ve hafta boyunca devam edecek TUBİTAK-TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katıldılar.

Bozok Üniversitesi Beem Takımı'nın gözü zirvede
02 Eylül 2020 12:00
763

Ergül Mobilya

Bozok Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği öğrencileri tarafından Dr. Öğretim Üyesi Emrah Çetin danışmanlığında kurulan “BEEM Takımı” bugün Kocaeli’de başlayan ve hafta boyunca devam edecek TUBİTAK-TEKNOFEST Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışlarına katıldılar.


Rektör Prof. Dr. Karadağ, yaptığı açıklamada Yozgat Bozok Üniversitesi’nin sadece ihtisaslaşma alanı olan Endüstriyel Kenevir’le değil, bilimsel projelerle de adını sıkça duyurduğunu ve bunun devam edeceğini ifade ederek, uzun bir zamandır ciddi bir emek ve gayretle bir ekip ruhu ve takım çalışması ile öğrenciler tarafından üretilen elektrikli aracın en az enerji ile en fazla yol katetme ve en fazla yerli parça ile üretilmiş elektrikli araç olma özelliği ile yarışmalara katıldıklarını söyledi.


Rektör Karadağ, Hem yerli hem de en az enerji harcayan araç yapılması noktasında öğrencilerin aracın yapımını gerçekleştirdiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Karadağ, "Aracımız tekniği, otomasyonu, yazılımı, deneme sürüşleri ile testleri tamamlanmış şu anda yarışmalara hazır durumda ve iddialıyız. Yarışmaya katılan elektrikli araçlar arasında ilk 5'e girmeyi hedefliyoruz.” dedi. 

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar