Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bozok Üniversitesi 54 üniversite arasından 10. oldu

Yozgat Bozok Üniversitesi, Web of Science verilerine göre atıf ve yayın sıralamasında 2006 yılından sonra kurulan 54 üniversite arasından 10’ncu oldu.

Bozok Üniversitesi 54 üniversite arasından 10. oldu
19 Mart 2022 13:36
1850

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Tüm dünyayı saran COVİD-19 salgınına rağmen 2021 yılında bilim üreten ve ürettiği bilgiyi teknoloji ile buluşturan Bozok Üniversitesi başarılı bir yılı daha geride bıraktı. Dünya bilim camiasının en güvenilir ve prestijli çok sayıda farklı akademik disiplin için kapsamlı atıf verileri sunan, akademik yayın tarama sistemi olan Web of Science verilerine göre Bozok Üniversitesi 2006 yılından sonra kurulan 54 üniversite arasında atıf ve yayın sıralamasından önemli bir başarı elde ederek 10’uncu sırada yer aldı. Web of Science’ın 2021 verilerine göre önceki yıllarda elde ettiği başarıları katlayarak sürdüren Bozok Üniversitesi, Web of Science’nin verileri değerlendirilerek uluslararası kriterlere göre yapılan 2021 yılı değerlendirmelerinde bilimsel yayınlarda önemli bir başarı elde etti.

“Kararlılıkla, Başarıya” sloganıyla uluslararası nitelikli yayın ve atıf sayılarında gelişimini sürdüren üniversitenin bilimsel yayınlarda özellikle son 3 yıldaki yükselişi ile dikkat çekti. 2019 yılında 371 uluslararası yayını bulunan Bozok Üniversitesinin 2020 yılında 449, 2021 yılında ise uluslararası yayın sayısı 525’e yükseldi. Bilimsel yayın kalitesinin önemli bir göstergesi olan atıf sayıları ise son yıllarda hızla yükselerek 2021 sonu itibariyle yıllık 6 bin 931 sayısına ulaştı. Web of Science verileriyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, sürekli değişim ve dönüşümlerle gelişimini sürdüren Bozok Üniversitesi’nin AR-GE çalışmaları ve nitelikli bilimsel yayınları ile Türkiye’nin önde gelen saygın üniversitelerinden biri olduğunu söyledi. Web of Science verilerine göre Türkiye’de 2006 yılından sonra kurulan 54 üniversite arasında 10’uncu sıraya yükselen Bozok Üniversitesi’nin elde ettiği başarıdan gurur duyduğunu belirten Rektör Karadağ, “Üniversitemizin başarısına katkı sunan akademisyenlerimize teşekkür ediyorum. Üniversite olarak her alanda büyük bir gelişim ve değişim süreci içerisindeyiz. Yozgat Bozok Üniversitesi eğitim-öğretim süreçlerini yönetirken ürettiği bilgiyi sektörle buluşturmakta diğer yandan AR-GE çalışmaları ile teknolojik gelişmeye katkı sunmaktadır. Web of Science’ın 2021 verilerine göre Üniversitemizin yürüttüğü bilimsel çalışmalar küresel ölçekte dikkat çekmektedir. Emeği geçen tüm akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar