Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bilal Şahin Kütüphanesi açıldı

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan ve Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan Bilal Şahin kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bilal Şahin Kütüphanesi açıldı
05 Kasım 2021 18:22
3276

Göktürk VIP Özel Güvenlik

Kütüphane açılış törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Prof. Dr. Yücel Güney, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Dündar, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve  öğrenciler katıldı.

Kütüphane açılış töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, araştırma geliştirme faaliyetlerinin yürütüldüğü ve bilimin üretildiği üniversitelerde kütüphanelerin, eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar için bilgi kaynaklarını toplayan ve araştırmacıların bilgiye ulaşmalarında olmazsa olmaz konumunda yerler olduğunu ifade etti.

Üniversite kütüphanelerinin öğrencilerin okuma alışkanlıklarını okuma kültürüne dönüştürmesine katkıda bulunduğuna işaret eden Rektör Karadağ konuşmasına  şöyle devam etti: “Kütüphaneler, bilgi toplumu oluşturmaya katkıda bulunurlar. Düşünen, tartışan, üreten bir toplum ancak kütüphanelerle ve bilgi kaynaklarının doğru kullanılmasıyla meydana gelebilir. Bu anlamda Üniversitemize her anlamda katkı sağlayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Üniversitemiz  Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi yeni binasının 3. katında hizmet verecek olan yeni kütüphanenin teknik ve fiziki alt yapısı, donanımı tamamlayarak  üniversitemize kazandırdı. Bilal Şahin İlahiyat Fakültemize kazandırdıkları bilgisayar laboratuvarından sonra bir çok zengin kaynağın bulunduğu, hem akademisyenlerimizin hem de öğrencilerimizin istifade edeceği yeni kütüphanenin kazandırılmasından mutluluk duyuyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin kütüphaneden azami derecede faydalanarak kullanmalarını ve bu kıymetli alanları boş bırakmamalarını istiyorum. Bu temelde Üniversitemiz Bilal Şahin İlahiyat kütüphanemize kitap bağışı yaparak katkıda bulunan kişilere ve hayırsever iş insanı Bilal Şahin Bey’e şahsım ve üniversitem adına teşekkür ediyorum. Yeni açılan kütüphanemizin  okuyucusunun ve kullanıcısın bol olmasını temenni ediyorum”

Rektör Karadağ’ın konuşmalarının ardından yapılan dua ile kütüphane, öğrencilerin  kurdele kesimiyle hizmete açıldı.

Yerleşim, tasnif ve kayıt çalışmalarının tamamlanmasının ardından hizmete açılan 15 bin kitap kapasitesine  sahip olan kütüphanede, 140 kişi aynı anda hizmet alabilecek. Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi kütüphanesinde şu ana kadar 8 bin 100 kayıtlı kitap ve 2 bin adet de bağış kitap bulunuyor.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar