Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bilal Şahin, hayırseverlikte sınır tanımıyor

Yozgat’ta eğitim başta olmak üzere çok sayıda hayır hizmetinde bulunan, Bozok Üniversitesi’ne her fırsatta omuz veren, Türkiye’nin her karış toprağında Kuran’ı Kerim eğitimi alan, İslam Dinini yaymak için çaba sarf eden öğrencilere, din adamlarına destek olan hayırsever işadamı Bilal Şahin, Elazığ İl Müftülüğüne bağlı Yatılı Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrencileri de unutmadı.

Bilal Şahin, hayırseverlikte sınır tanımıyor
14 Temmuz 2021 18:36
1666

Ergül Mobilya

Hafızlık eğitimini tamamlayan 175 öğrenciye hediyeler göndererek gönül alan Hayırsever İşadamı Bilal Şahin gönüllere bir kez daha taht kurdu. 
Hayırsever İş insanı Bilal Şahin, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. 


EĞİTİME ÖZEL ÖNEM VERİYOR
Yozgat’a eğitim başta olmak üzere, ekonomik, sosyal, kültürel tüm alanlarda ciddi eserler kazandıran, eğitim yuvaları, Kuran Kursları yaptıran, burada okuyan öğrencileri destekleyen, onların eğitimli birer insan olarak yetişmeleri için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Bozok Üniversitesi’nin hamisi olan, çalışanlarını ve maddi durumu iyi olmayan vatandaşları umreye gönderen, pandemi döneminde Cumhurbaşkanı tarafından başlatılan ‘Biz Bize Yeteriz’ kampanyasına dev destek veren İşadamı Bilal Şahin,  Elazığ İl Müftülüğüne bağlı Yatılı Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrencileri de unutmadı. Hafızlık eğitimini tamamlayan 175 öğrenciye 46 koli içerisinde çeşitli hediyeler gönderen Hayırsever İşadamı Bilal Şahin eğitime verdiği önemi bir kez daha gösterdi. 


MÜFTÜ AYDIN: “ALLAH’TA O’NUN YÜZÜNÜ GÜLDÜRSÜN”
Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılan sınav sonucu "Hafızlık Belgesi" almaya hak kazanan 175 öğrenci için, Harput’ta "Hafızlık İcazet Merasimi" düzenlendi. İstiklal Marşının okunması ve Elazığ İzzetpaşa Cami müezzin Kayyımı Hafız Cabir Karataş’ın Kerim tilaveti ile başlayan Hafızlık Merasiminin açılış konuşmasını İl Müftüsü Selami Aydın yaptı. Harput Sarahatun Cami Meydanında düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimi ’nde konuşan İl Müftüsü Aydın, hayırsever işadamı Bilal Şahin’e bizzat teşekkür etti. Müftü Aydın, “Elazığ İl Müftülüğüne bağlı Yatılı Kur’an Kurslarında hafızlığını tamamlayan öğrencilerimizi sevindiren Yozgatlı hayırsever işadamımız Bilal Şahin’e teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın yüzünü güldürdü, Allah’ta O’nun yüzünü güldürsün” dedi.

 

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar