Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

Bilal Şahin'den Tarihi Yozgat Lisesi'ne VEFA

Yozgat’a eğitim başta olmak üzere, ekonomik, sosyal ve kültürel alanda önemli katkılar sağlayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Türkiye'de "Gazi Liseler" arasında gösterilen Yozgat Lisesi’nde eğitim gören öğretmen, öğrenciler ile mezun olan öğrencilerin tamamına dağıtılmak üzere 3 bin 500 adet çeşitli hediyeler gönderdi. Ayrıca okulun kütüphanesinin yenilenmesi içinde gerekli çalışmaların başladığını belirtti.

Bilal Şahin'den Tarihi Yozgat Lisesi'ne VEFA
15 Kasım 2021 15:09
3859

Ergül Mobilya

Yozgat Bozok Üniversitesi'nin, köy okullarının her alanda gelişim süreçlerine, ve eğitime sayısız ve önemli katkılar sunan hayırsever iş insanı Bilal Şahin, bu kez de Türkiye'de "Gazi Liseler" arasında gösterilen tarihi Yozgat Lisesi’nde eğitim gören öğretmen, öğrenciler ile mezun olan öğrencilerin tamamına dağıtılmak üzere 3 bin 500 paket çeşitli hediyeler gönderdi. 


Şahin, ayrıca Tarihi Yozgat Lisesi’nin kütüphanesini de tekrar yaptırarak öğrencilerin daha rahat bir ortamda çalışmaları için yenileyip en kısa sürede öğrencilerin hizmetine sunulacağını ifade etti.

Okul yönetimine hediyeleri dağıtılmak üzere gönderdiğini belirten Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, Tarihi Yozgat Lisesi öğrencilerimize gönderdiğim hediyeler ile onların heyecanlarına, mutluluklarına ortak olmak istediğini söyledi.


Şahin, “Herkes benim eğitime verdiğim desteği bilir. Benim öğrencilerden tek isteğim okusunlar, çalışsınlar, memleketlerine, ülkelerine ve ailelerine karşı birer hayırlı evlat olmalarıdır. Bundan dolayı Tarihi Yozgat Lisesi öğretmen, öğrenciler ile mezun öğrencilere dağıtılmak üzere içerisinde Yozgat Lisesi amblemli Ajanda, Kalem, Kaskol, Anahtarlık, notluk, okulun tanıtım kataloğu ve kitap hediyelerini olduğu 3 bin 500 paket hazırlatarak gönderdim” dedi.

YOZGAT'IN EN BÜYÜK 2. KÜTÜPHANESİ YENİLENİYOR

Yozgat'ın en büyük ikinci kütüphanesine sahip olan Yozgat Lisesi, büyük bir arşive de sahiptir. 1928 harf inkılabından önce ki öğrenci kütük defterinin, kayıtlarının, ders kitaplarının tamamı Osmanlıcadır. Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, “Ayrıca okulun kütüphanesinin yapılması içinde gerekli çalışmalara başlanıldı. En kısa sürede de kütüphanenin eksikliklerini yaparak öğrencilerin hizmetine sunulacak” dedi.

BİLAL ŞAHİN’E TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yozgat Lisesi Okul müdürü Mustafa Telli, “Hayırsever İş İnsanımız Sayın Bilal Şahin Bey, başta eğitim olmak üzere hizmetlerini ve hayırlarını her kesimine ulaştırıyor. Şimdi de okulumuzdaki eğitim gören tüm öğrencilere, öğretmenlerimize ve hatta mezun öğrencilerimize de dağıtılmak üzere hediyeler gönderdi. Ayrıca okul kütüphanemizin yenilenmesi için çalışma başlatıldı. Kendisinden Allah razı olsun okulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Yusuf Dağ
15 Kasım 2021 20:28
Bilal Şahin Bey kendisi memleketine aşık bir Anadolu erenidir

En çok okunanlar