Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Müzik Akışı
Yozgat Haber - Yozgat FM, Yozgat Son dakika Haberleri
Advertisement Advertisement

BeeM Takımı iddialı hazırlanıyor

TEKNOFEST 2020'de Robotaksi Binek Otonom Araç yarışlarında önemli bir başarı elde eden Yozgat Bozok Üniversitesi BeeM Takımı, bu yılki yarışlara da iddialı hazırlanıyor.

BeeM Takımı iddialı hazırlanıyor
03 Eylül 2021 12:04
326

Ergül Mobilya

146 başvuru arasından ilk 24’e kalarak finalist olma hakkı kazanan Yozgat Bozok Üniversitesi BeeM takımı, bu yılki yarışmalara otonom sistem yazılımları ve yapay zekâ ile çalışan elektrikli araç ile katılacak.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, bu yıl 13-17 Eylül 2021 tarihleri arasında  Kocaeli Gebze Bilişim Vadisinde yapılacak olan TEKNOFEST 2021 Robotaksi Binek Otonom Araç yarışları öncesi BeeM takımı üyeleri ile bir araya geldi. 

TEKNOFEST 2021 Robotaksi Binek Otonom Araç yarışları için üniversitemiz BeeM takımı tarafından tasarlanan elektrikli aracın insansız, belirli parkur içerisinde hem levha hem de trafik ışığı tanıma şerit takibi ve otonom park özelliği gibi bir çok özelliği ile dikkat çektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Geçtiğimiz yıl büyük bir başarıya imza atan BeeM takımımız 9 ay boyunca büyük bir özveri ile çalışarak bir çok özelliği bulunan yeni bir elektrikli araç tasarladı. İnanıyorum ki BeeM takımı kararlılıkla çıktıkları bu yolda bu sene daha büyük bir başarı elde edecektir. Üniversitemiz Elektrik-Elektronik Mühendisliği öğrencileri tarafından Dr. Öğr. Üyesi Emrah Çetin danışmanlığında kurulan BeeM takımını “Milli Teknoloji Hamlesi”ne yaptıkları katkılardan dolayı tebrik ediyor, takım üyelerine yarışma öncesi başarılar diliyorum" dedi.

DAHA FAZLA YOZGAT HABERİNE ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ YOZGAT HABER

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar