Şu anda çalan
Sanatçı bilgisi getiriliyor
Şarkı bilgisi getiriliyor
CANLI
Yozgat FM & Yozgat TV
Müzik Akışı
Program Adı
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak: 2020 yılını değerlendirdi
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, 2020 yılı içerisinde toplamda 7 Bin 820 dosya hakkında işlem yapıldığını belirterek, bu işlemlerden 4 Bin 338’nin sonuçlandığını ve 3 Bin 482’sinin ise halan devam ettiğini söyledi.
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak: 2020 yılını değerlendirdi
21 Şubat 2021 00:42
489

Ergül Mobilya

2020 yılına ilişkin çalışmalarla ilgili gazetecilere bilgi veren Başsavcı Uçak, iki buçuk yıldır Yozgat’ta görev yaptığını hatırlatarak bu süre zarfında adaletin tesisinin hızlı ve şeffaf bir şekilde yerine getirilmesi için büyük gayret sarf ettiklerini ifade etti.

Vatandaşlara her zaman kapılarının açık olduğunu vurgulayan Başsavcı Uçak, soruşturma ve kovuşturma işlemlerini titizlikle yürüttüklerini vurgulayarak, vatandaşların bir hak kaybı yaşamaması, zarar görmemeleri için çalışmaları özenle sürdürdüklerinin altını çizdi.

ADALET HERKESE EŞİT ŞEKİLDE UYGULANMAKTADIR

Adaletin herkese eşit şekilde uygulandığını vurgulayan Başsavcı Uçak, “Anadolu insanı vakurdur, kadirşinastır. Bizde bu anlamda adaletin temsilcileriyiz ve bizim için insanların görüşleri, düşünceleri, zengin yada fakir olmalarının bir önemi yoktur, herkes adalet önünde eşittir.”dedi.

Yozgat’ta 2019 yılında 3 Bin 376 soruşturma dosyasının 2020 yılına devrettiğini ifade eden Başsavcı Uçak, “2020 yılı içerisinde açılan 4 Bin 444 soruşturma dosyası ile aynı yıl içerisinde toplam 7 Bin 820 dosya’ya bakıldı, bu dosyalardan 4 Bin 338’i karara bağlandı, 3 Bin 482’si ise  halen soruşturmaları titizlikle devam etmektedir. Biz bu soruşturmaları yaparken hiçbir vatandaşımızın bir hak kaybı yaşamaması için mevcut dosyalar üzerinde tüm delilleri en ince ayrıntılarına kadar değerlendirerek çalışmalarımızı yürütüyoruz.”ifadelerini kullandı.

KAMPÜS CEZAEVİ KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE HİZMETE AÇILACAK

Yozgat’ta Musabeyli Köyü yakınlarında yapımı tamamlanan T1 ve T2 Tipi Kapalı, Açık Kampüs Cezaevinin kısa bir süre içerisinde hizmete açılacağını vurgulayan Başsavcı Uçak, “Yozgat’ta hükümlü ve tutuklunun kalacağı T1 ve T2 Tipi Kapalı, Açık cezaevleri ile  Kampus  Cezaevinin yakın bir zamanda hizmete açılması planlanıyor. Buna yönelik daha önce bu cezaevlerimizden görev yapmak üzere alınan ve halen Silivri, Eskişehir, Afyon gibi illerde geçici olarak görevlendirilen personellerimizin Kampüs Cezevimizin açılacak olması nedeniyle Bakanlığımızca  geçici görevleri kaldırılarak Yozgat’ımıza  yaklaşık 500 kişilik bir personel, 3 yeni cezaevi müdürü  görevlendirmesi  yapıldı. Şuan E Tipi kapalı cezaevinde 900 mahkum bulunmaktadır. Pandemi sürecinde aldığımız önlemlerle şuan için Kovid-19 hastalığı olan bir hükümlü bulunmamaktadır. Yozgat’ımız açısından ekonomik ve sosyal anlamda da şehre büyük katkısının olacağını düşündüğümüz Adalet Eğitim Merkezi kısa bir süre önce hizmete açıldı.Türkiye’de 3’sü olan Eğitim Merkezimiz Yozgat’a ekonomik ve sosyal anlamda önemli katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte  daha önce adliyemiz içerisinde bulunan Yozgat İdare Mahkemesi İlimiz Merkezinde Şeyh Osman Mahallesindeki müstakil binasına taşındı. Böylelikle faaliyetlerine burada devam etmektedir.”diye konuştu.

Yorumlar


Henüz yorum eklenmemiş.

En çok okunanlar